banner615

banner614

banner701

MÜCADELE SONUÇ VERDİ

Uzun süredir verilen mücadele sonucunda kurulan Düzce Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği ilk olağan kurulunu Milletvekili Celal Erbay' ın da katılımıyla yaptı.

Sağlık & Çevre 12.01.2010, 18:45
190
MÜCADELE SONUÇ VERDİ
banner682

Genel Kurulda Arzu Dolapçıoğlu Başkan seçilirken, dilek ve temenniler bölümünde dernek üyeleri Celal Erbay 'dan öncelikle Düzce'ye nefroloji ( Başlıca böbrekler olmak üzere, mesane ve idrar yollarını kapsayan boşaltım sistemi hastalıkları) doktorunun getirilmesi talebinde bulundu. Ayrıca Erbay'a özel hastanelerde nakil sonrası tedavi destek programının ücretsiz olarak yapılması talebi de iletildi.
Geçtiğimiz aylarda kendi küçük oğlu da böbrek hastası olan Arzu Dolapçıoğlu ve bir grup böbrek hastasının girişimleri sonucunda Düzce Böbrek Hastaları Dayanışma Derneği kuruldu. Dernek kurulma isteğini Düzce ziyareti sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a da ileten Dolapçıoğlu, o günden bu yana çalışmalarını devam ettiriyordu. Dernek kurulması sırasındaki desteğinden dolayı Belediye Başkanı İsmail Bayram'a da teşekkür eden Dolapçıoğlu, derneğin amaçlarından bazılarını ise , Halkı böbrek hastalıkları konusunda aydınlatmak,, böbrek bağışı yapmayı teşvik etmek,, böbrek hastalarına maddi ve manevi destek sağlamak, hastaların korunması ile sosyal yardım işlerini yapmak,Kronik böbrek yetmezliğinde (KBY)  rahatsız olan hastaları bir çatı altında toplamak, Araç ve gereçleri ile tıbbi malzemeler temin etmek ve bunları derneğin amacı doğrultusunda kullanmak,Hastaları hukuki, maddi, sıhhi ve psikolojik rahatsızlıklarını giderici çalışmaları yapmak ,Organ bağışını ve organ naklini yaygınlaştırmak kamu oyunu bu konuda bilinçlendirmek olarak açıkladı.

banner710
Yorumlar (0)
28°
açık