banner615

banner614

banner701

SİZ DE OLABİLİRDİNİZ!

banner619

Düzce’nin Çay Mahallesi 3. Kavaklık Çakmazı No 39 da ikamet eden 36 yaşında 2 çocuk babası Fuat Kıyak Organ nakli olabilmek için hayırseverlerden yardım bekliyor.

Sağlık & Çevre 29.12.2009, 17:16
192
SİZ DE OLABİLİRDİNİZ!
banner682

Karaçiğer nakli gereken 36 yaşındaki Fuat Kıyak 2004 yılında rahatsızlanarak Düzce’de hastaneye gitti. Yapılan tetkikler sonucunda karaciğerinde problem olduğu öğrenilen Kıyak’ın rahatsızlığı son 6 ay içinde daha da arttı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edilen Fuat Kıyak’a burada yapılan tetkiklerde ise karaciğer naklinin gerektiği belirtildi. Her 10 gün de bir Üniversite Hastanesine kontrole gelmesi istenen Fuat Kıyak, rahatsızlığı nedeniyle kendisi ve ailesi ekonomik dar boğaza düştü. Ekonomik açıdan tükenen aile kontrollere gidemedi. Birinci derece yakınları olan Fuat Kıyak’ın amcasının kızı Leyla Veis ve eşi ile görüşen Kıyak ailesi Leyla Veis’i ikna etti, Leyla Veis ekonomik durumlarının kendilerinin de kötü olduğunu öne sürerek aileden 5 bin TL. para istedi. Para bulamayan aile Ankara’daki kontrollere de gidemeyince Fuat Kıyak ölümü beklemeye başladı. Çiftçilikle uğraşan Fuat Kıyak’ın babası Ahmet Kıyak Fuat’ın rahatsızlığı nedeniyle bütün ekonomik güçlerini kaybettiklerini belirterek,” Şu an ekonomik anlamda tamamen bitmiş durumdayız. İlk eşim olan Fuat’ın annesi Emine Kıyak’ın Fuat’ın bu durumu yüzünden bırakıp gitti. Kendisi Almanya’da durumu iyi olduğu halde yardımcı olmuyor.”dedi.
Evli ve iki çocuk babası olan Fuat Kıyak’ın eşi Serpil Kıyak bir yemek fabrikasında çalışıyor. Fuat’ın hastalığının tedavisi için Bankalardan kredi çeken Serpil Kıyak’ın maaş kesintisi başlayınca 8 kişilik bir aile 150 TL. ile geçinmeye çalışıyorlar. Kıyak ailesinin bir alt komşuları Aynur Şahin ailenin her türlü yardıma muhtaç bir durumda olduklarını belirterek,” Bırakın tedavinin yapılmasını evde ısınmalarını sağlayacak kömür, odun ve yiyecek gıdaya ihtiyaçları var. Hayırseverlerin, yetkililerin bu aileye yardımcı olmasını istiyoruz.” Dedi.

banner710
Yorumlar (0)
15°
az bulutlu