banner615

banner614

banner620

AK PARTİ'DE DERİN ÇATLAK!

banner619

Düzce'de bir çok muhtarın genel sekreter olarak görmek istediği bunun için imza bile topladığı İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Selim Metin, Düzce Valiliği tarafından Özel İdare'deki görevinden alınıp uzman kadrosuna atandı. Geçmişte AK Parti'yi ikiye bölen bir isim olan Metin'in sürpriz şekilde görev yerinin değişmesi 'Neden?' sorusunu akıllara getirirken yerine Mali Hizmetler Müdürü Ersin Turan vekalet edeceği öğrenildi.

Siyaset 15.05.2019, 15:17 16.05.2019, 17:22
6934
banner621

Yaklaşık 10 yıldır İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulunan Selim Metin, Düzce Valiliği tarafından uzman kadrosuna çekildi.

2016 yılının aralık ayında İçişleri Bakanlığı tarafından Muharrem Tozan'ın Düzce İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği görevinden almasının ardından geçen 2.5 yıllık süreçte koltuğa asaleten atama yapılmadı. O dönem İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Selim Metin'i genel sekreterlik koltuğunda görmek isteyen 250 köyün muhtarı kendi aralarında yaptıkları görüşmeler sonucunda imza toplamış ve bunu AK Parti İl Başkanlığı'na ulaştırmıştı. Ancak Hikmet Keskin'in il başkanı olduğu o günlerde AK Parti adeta Selim Metin için ikiye bölünmüştü. Düzce eski Milletvekilleri İbrahim Korkmaz ve Osman Çakır'ın İl Özel İdaresi'nde genel sekreterl olması için girişimlerde bulunduğu ve genel sekreter yardımcılığına getirilmesini sağladığı Metin, koltuğun bir numaralı ismi olarak görülse de bu makama atanmadı.

Köylere hizmet noktasında önemli bir makam olan genel sekreterlikle muhtarların uyum içerisinde bir çalışma yürütmesinin gerektiği bilinirken, bu doğrultuda yıllardır il özel idarede köylüler ve muhtarlarla yakın ilişkiler kuran ve köylerin ihtiyaçlarını iyi bilen bir ismin görevden alınması kafaları karıştırdı.

Koltuğa kendi destekledikleri ismi oturtmak isteyen AK Partili bazı isimlerin büyük bir engel olarak gördükleri Genel Sekreter Yardımcısı Metin'i Valilik kanalıyla görevden aldırdığı konuşuluyor.

Bugün itibariyle atama yazısı eline ulaşan Merin'in yerine İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcılığı görevine Mali Hizmetler Müdürü Ersin Turan vekalet edeceği öğrenildi.

Bu sürpriz gelişme ile ilgili şimdi gözler genel sekreter atamasının yetkili merci olan AK Parti'de...

Haber: C. ÜSTÜNER

 

 

banner626
Yorumlar (48)
osman 10 ay önce
istilli su birliği başkanı muhtar naci yi de görevden alın.su birliğini kendi bankası gibi çalıştırıyor. asli görevlerini yapmayan bir birlik oldu. yeter artık.
DÜZCELİİ 10 ay önce
Cilimlinin bir köyünde imamlık yapan birisiydi. Torpille geldi. Bu makamlarda olacak kişilerin mühendis olmaları gerekirken Cami hocası kadrosunda olan birisinin yasal hakkı imiş gibi haber yapılmış.
İMAM 10 ay önce
Kusura bakmayın ama devir imamların devri. Bize biraz daha katlanacaksınız. Ya taraf olursunuz ya da bertaraf.
DÜZCELİ 10 ay önce
BU ŞAHIS MÜHENDİS YADA BİROKRASİDENMİ GEİDİ HAYIR KÖY İMAMI İDİ EL ETEK ÖPEREK GELDİ HANGİ BAŞARISINI DUYDUNUZ
Düzceli 10 ay önce
İl Özel İdare Genel Sekreteri olarak Eski Kaynaşlı Belediye başkanı Erol bayraktarın geleceği söyleniyor.
köylü. 10 ay önce
isabet olmuş vakıf ile düverdüzü arasındakı yolu yıllardır yapamayan bir genel sekreterin ne işi vardı orda.arabalarda ne ön takım kaldı ne motor.
Esnaf 10 ay önce
İnşaallah necmettinide alırlar bunlar gitmeden orası düzelmez birde selimin yerine vekaleten şimdi geçene dikkat edin tehlike varrr
Gerçek Düzceli 10 ay önce
Yorumlara bakıyorum da ne çok kişi kendi çıkarlarına göre iş yaptıramamış Selim Bey’e.ne çok kuyruk acıları varmış. Bu arada geçmişte imam olmuş olabilir ama Üniversitede Kamu Yönetimi bitirmiş ve Todai’de Yüksel lisans yapmıştır.Vatandaşın bilgisine
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur