banner615

banner614

banner620

AK PARTİLİ VEKİLLERİ TOPA TUTTU

banner619

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu’ndan AK Parti Milletvekilleri Fahri Çakır ile Ayşe Keşir’e yanıt gecikmedi. Caboğlu, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın TBMM’de fındık üreticisinin sorunlarını dile getirmesi üzerine yapılan açıklamalar için AK Partili Vekillere, “Sizi neden rahatsız etti? Bizim vekilimiz halk ile kucaklaşırken, halkın size gösterdiği tepki nedeniyle, daha düne kadar sokağa çıkamıyordunuz” dedi.

Siyaset 20.10.2018, 09:56 20.10.2018, 17:10
2740
banner650

MHP Düzce İl Başkanı İlhami Caboğlu, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın TBMM’de ‘Fındık’ ile ilgili yaptığı açıklamalara ilişkin AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir ve Fahri Çakır’ı yanıtsız bırakmadı.

“Sayın Milletvekilimizi suçlarcasına, talihsiz bir açıklama”
Caboğlu, “Fındık üreticilerinin sorunlarının araştırılması için Meclis’te komisyon kurulmasını ön gören soru önergemizi ret edip, arkasından sevinç nidaları içinde alkışlı kutlama yapan milletvekillerinin arasında yer alan AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, fındık üreticimizin sorunlarını meclis gündemine taşıyan Sayın Milletvekilimizi suçlarcasına, talihsiz bir açıklama yapmıştır.” Dedi.

“Sizi neden rahatsız etti?”
“’Fındık üreticisi bizim baş tacımızdır’ diyen Ayşe Keşir hanımefendiye soruyorum?” diyen Caboğlu, "Eğer fındık üreticisi sizin başınızın tacı ise, neden bugüne kadar fındık üreticimizin sesine kulak vermediniz? Türk fındık üreticisi, İtalyan bir firmaya peşkeş çekilirken, neden müdahale etmediniz? Bizim Milletvekilimiz Ümit Yılmaz’ın fındık üreticisinin sorunlarını mecliste gündeme getirmesi, sizi neden rahatsız etti? Yine sizin il başkanınız, fındık üreticisi ile alay edercesine, ‘Fındık fiyatları bugün açıklanacak, şu tarihte açıklanacak’ gibi açıklamaları, fındık üreticisini beklenti içine sokmadı mı? Sayın Ayşe Keşir, baş tacı dediğiniz fındık üreticisini neden yalnız bıraktınız? Neden bugüne kadar, fındık fiyatları konusunda hiç açıklama yapmadınız?” şeklinde konuştu.“Keşke ittifak kurduğunuz MHP’nin arkasına takılsaydınız”
Keşir’in “Biz CHP ve HDP’nin peşine takılmayız” açıklamasına ilişkin de konuşan Caboğlu, “Bu önergeyi, Milliyetçi Hareket Partisi olarak, fındık üreticilerimizin sorunlarını Meclis Genel Kuruluna taşımak için biz verdik. Keşke CHP ve HDP’nin peşine takılmayacağım diyen AK Parti Milletvekilleri, Türkiye’nin başlıca ürünlerinden olan ve Karadeniz Bölgesinin en büyük geçim kaynaklarından olan fındık konusunda, ittifak kurduğunuz Milliyetçi Hareket Partisi’nin arkasına takılsaydınız ve destek verseydiniz” dedi.

“Bizim vekilimiz halk ile kucaklaşırken, siz düne kadar sokağa çıkamıyordunuz”
AK Parti Düzce Milletvekili Fahri Çakır’ın, MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz için “İlk kez Milletvekili Seçildi. Heyecanına bağışlıyoruz” açıklamasını da yanıtsız bırakmayan Caboğlu, şunları kaydetti:
“Mesnetsiz bir açıklamadır. Biz seçim döneminde halkımıza verdiğimiz sözleri yerine getirmek, Düzce’nin sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Bu sizleri rahatsız mı ediyor? Ümit Vekilimiz, gece gündüz Düzce’nin sorunları ile çalışırken, siz daha düne kadar ortada yoktunuz. Bizim vekilimiz halk ile kucaklaşırken, halkın size gösterdiği tepki nedeniyle, daha düne kadar sokağa çıkamıyordunuz.”


Caboğlu, son olarak, “Biz parti olarak her zaman fındık üreticimizin yanında olacağız. Eğer bu durum, AK Partili Milletvekillerini rahatsız ediyorsa, fındık üreticisi zaten gereken cevabı kendilerine sandıkta verecektir” dedi.

banner626
Yorumlar (25)
Yığılcalı 1 yıl önce
Artık akp ve vekilleri biz fındık üreticisini duymazdan görmezden geldi. Haykırışlarımıza sayın ümit yılmaz ses verdi teşekkürler artık akp li vekiller ağızlarıyla kuş tutsalar nafile .Not fındık üreticisi seninle ümit yılmaz buda böyle bil
Fındıkçı 1 yıl önce
Kimle ortak olduğunuzu gördünüzmü caboğlu.CHP alacağına 3 vekili de akp alsın dediğiniz için vicdan azabı duyuyormusunuz
Engin 1 yıl önce
Altına imzamı atiyorum başkan.fazla söze gerek yok.tesekkurler
nsm 1 yıl önce
kardesim, milliyetci misiniz, degilmisiniz? dürüst olun. findik üreticisini korumayanla berabersin. 'türk'üm, dogruyum, caliskanim' denmesine deli dana hastaligina kapilmis gibi köpürenlerle hala ortaksiniz. samimi iseniz derhal cekin desteginizi bu millet ve cumhuriyet özürlülerinden de görelim artik.
Abanoz 1 yıl önce
Ah sayın Yılmaz ah. Ne diye 15 yıldır her seçimde üç vekil çıkaran, ama yan gelip yatan AKPli vekillerin kulaklarına kar suyu kaçırdın. Rahatlarını bozdun. Bundan böyle her işleri sana sataşmak olacak. Bunun içinde çalışamayacaklar.
Engin 1 yıl önce
Başkanım kaşıntıları var kaşınıyor ümit vekilim sahada onlar turbune oynadıkları için batıyor
Duzceli 81 1 yıl önce
Dursun ay dışından birini koyarlarsa merak etmeyin Mhp alır
edep 1 yıl önce
Onları Dursun Başkanda da kurtaramıyacak önce 1 vekil sonra Düzce belediyesi ile birkaç belediye hele bu kıriz tozu dumana katacak
81 düz deli 1 yıl önce
diğerleri gibi olsun sussun işine baksın hemi biat etsin konuşmasın öylemi 16 yıldır düzce vekilleri zaten öyle yapıyor ne fındıkçı nede düzce kazandı Konuşsa suç konuşmasa suç benim fikirlerimi dile getirmiş teşekkürler kendisine.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur