banner614

banner701

BAKAN TURHAN DÜZCE’DE

banner619

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Düzce’ye geldi. 1 saat rötarlı ziyaretinde ilk durağı Gölyaka olan Bakan Turhan, Gölyaka Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde vatandaşlarla çay içip sohbet etti. Buradaki konuşmasında kış turizmi için biçilmiş kaftan konumundaki Kardüz Yaylası’nda tesisleşmeye gidileceğinin sözünü “İnşallah orada kayacağız.” diyerek verdi.

Siyaset 07.03.2019, 17:09 07.03.2019, 18:39
2806
banner682
31 Mart yerel seçimleri öncesinde Düzce, devletin zirvesindeki isimleri ağırlamaya devam ediyor.

AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı ve 65. Hükümetin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü’ye destek olmak için bu kez Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan şehre geldi.Düzce Gişeleri’nde protokol ve partililer tarafından karşılanan Bakan Turhan, bir önceki programının 1 saat uzaması nedeniyle gecikmeli geldiği Düzce’de ziyaretlerinde değişiklik yaparak direkt Gölyaka’ya geçti. Belediye Sosyal Tesisleri’nde vatandaşlarla çay içip sohbet eden Bakan Turhan’a, Düzce Milletvekilleri Fahri Çakır ve Ayşe Keşir, Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, AK Parti Gölyaka Belediye Başkan Adayı Yakup Demircan ile partililer de eşlik etti.

“Geciktik, hakkınızı helal edin”
Burada kendisini bekleyen kalabalığa seslenen Turhan, “Hepinizi önce saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.” diyerek başladığı sözlerinin devamında Bolu’nun Mudurnu ilçesine bağlı Taşkesti beldesinden Düzce’ye geldiğini, orada programın uzaması nedeniyle geciktiğini aktardı ve “Geciktik, hakkınızı helal edin.” dedi.Belediye sosyal tesislerinde toplanan vatandaşlarla birlikte tüm Düzceliler’in Mübarek Regaip Kandili’ni kutlayan Bakan Turhan, “Rabbim bu gece edeceğiniz duaları kabul etsin.” diye konuştu.

“Bu vatanı böldürmeyeceğiz”
Ardından sözü Gölyaka’ya getirerek dereleri ve ovasıyla çok güzel bir ilçe olduğunun altını çizen Turhan, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu vatanı bize bırakanlara şükranlarımızı sunuyoruz. Biz bu cennet vatanı onlardan devraldık. Bin yıldır bağımsız bir şekilde kendi devletimizin otoritesi ile yaşıyoruz. Bu kıyamete kadar devam edecek. Biz de bekçiliğini yapıyoruz. O yüzden tek vatan, tek bayrak, tek millet, tek devlet diyoruz. Bu vatanı böldürmeyeceğiz. Vatanımızda ay yıldızlı bayrağımızın gölgesinde huzur içinde yaşayacağız. Devletimizi bölmek isteyenlere aman vermeyeceğiz. Kaderimiz yaşadığımız coğrafyaya bağlı. Bu topraklarda yaşamak bir sorumluluk. Bu topraklarda ecdadımız devletler kurmuş. Bir takım fitne fesatlarla dış güçlerin baskısı ile yıkılmış. Bizim milletimiz hiçbir devletin yönetimi altında yaşamamıştır. Bugün de bunun mücadelesini veriyoruz. Bu tehdit bitmedi kıyamete kadar devam edecek. Bu değerleri unuttuğumuz zaman kaybederiz. Osmanlı 200 yılda kuruldu 200 yıl sonra imparatorluk oldu sonra devleti elinden gitti. İbret alınmazsa tarihten elimizden gider.

“Adı Millet Partisi ama aslında o zillet partisi”
“Fitne fesata fırsat vermeyeceğiz.” diyen Turhan, akıllı, dikkatli, tedbirli ve temkinli şekilde bu vatanı bölmek isteyenlere karşı dik duracaklarının vurguladı. Vatan topraklarını bölmek isteyenler olduğunu belirten Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, şunları kaydetti:

“Bunlardan ders alacağız. Bugün siyasi bir hareketle ülkeyi bölmek isteyen terör örgütünün uzantısı bir siyasi parti ittifakı var. Adı da Millet Partisi ama aslında o zillet partisi. Benim milletim bunun gibi ittifaklara aldanmadı, aldanmaz. Biz de 8 Ağustos’ta Cumhur İttifakı’nı kurduk. Bu devam ediyor ve devam edecek. Ama bazı illerimizde ittifak halde ayrı ayrı adaylarla bir seçim yarışına giriyoruz. Biz yerel yönetimlerde hizmet alacağımız, yetki vereceğimiz kişileri çok iyi seçmemiz lazım.”  “Karşılarında Recep Tayyip Erdoğan olduğu müddetçe kimse gelip racon kesemez”
Türkiye’nin güçlü olduğu müddetçe sözünün hep geçeceğini ifade eden Turhan, şu ifadeleri kullandı:

“Karşılarında Recep Tayyip Erdoğan olduğu müddetçe kimse gelip racon kesemez. Mazlumların yanında, zalimlerin karşısında duruyor. “Dünya 5’ten büyüktür” diyor. Bunu gören tehditkarlar karşılarında Recep Tayyip Erdoğan’ı görüyor. Bunlar sayın cumhurbaşkanımızın gücünü zayıflatmak için gönderdikleri mesajlarla ve işbirlikçileri ile hareket ediyor.”  

“Önceden bu paralar kazanmak isteyenlerin cebine giriyordu”
Türkiye’ye birçok hizmetin AK Parti hükümetleri döneminde yapıldığını söyleyen Turhan, “Köprüler bölünmüş yollar, sanayiler, hastaneler eğitim kalitesi… Bunlar daha önce yapılmalıydı ama bizim iktidarımıza nasip oldu. Bu hizmetler sizin verdiğiniz vergilerle yapıldı. Önceden bu paralar nereye gidiyordu, kazanmak isteyenlerin cebine giriyordu. Her türlü savaş yöntemlerini kullanıyorlardı. Biz kenetleneceğiz ve bu tür spekülatif hareketlere aldanmayacağız.” dedi.Demircan için destek istedi
Sözü yerel seçimlere getiren Bakan Mehmet Cahit Turhan, şöyle konuştu:

“Önümüzde bir seçim var. Yerel yöneticilerimizi seçeceğiz. Biz saygıdeğer kardeşimiz, Belediye Başkan Adayımız Yakup Demircan sizlere hizmet için seçilecek inşallah. Yetkiyi aldıktan sonra AK Parti belediyecilik hizmetini sizlere sunacak. Hazırladığı projelerle hizmeti sizlere sunacak. Bu işle ilgili birçok aday adayı çıkmış olabilir ama partimiz Yakup Demircan kardeşimizi seçti. Sizlere en uygun hizmeti vereceği için seçtiğimiz adayımız odur. Sizlerden destek istiyorum.”

“Sayın cumhurbaşkanımız “Gölyakalı Yakup Demircan için ne diyor?” dediğinde “Tamam” diyeyim mi?” diye soran Turhan, alkış sesleri arasında vatandaştan tamam cevabını aldı. 

TEM Gölyaka Kavşağı’nda çalışmalar nisanda bitecek
Ardından Gölyaka halkından gelen soruları cevaplandıran Turhan, uzun süredir devam eden çalışmalardan dolayı kapalı olan TEM Gölyaka Kavşağı’nın nisan ayında bitecek çalışmaların ardından açılacağını müjdeledi.

“İnşallah orada kayacağız”
 Yine yıllardır kış turizmine kazandırılması beklenen ancak tek bir yatırımcının kapısı çalmadığı Gölyaka sınırları içerisindeki Kardüz Yaylası için ise “İnşallah orada kayacağız.” diyerek tesisleşme noktasında gereken desteğin verileceğinin sözünü verdi.

Haber: C.ÜSTÜNER


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
 
 
banner710
Yorumlar (34)
Düzceli.. 1 yıl önce
Her ağzını açan AKP li onlara karşı duran, soran sorgulayan herkesi gayri insani, küfre varan sozler le ötelikör.Bu ülkede zillette siz, beka sorunu da siz siniz.
gölyaka 1 yıl önce
turizm müdürü olmaz kardüz yaylası diyor ne olacak anlamadık bakanda kayacaz diyor.
düzceli 1 yıl önce
Bu kaçıncı söz verişin söyle nasıl inanayım.
Saf vatandaş 1 yıl önce
Kaç yıldır yapsaydınız :)
hasan 1 yıl önce
Haydi Düzce ömer başkan a desteğe devam. Korku bacayı sardı.
Gölyaka lı 1 yıl önce
Gölyaka Yakup Demircan o kucakladı iyi insan ile yola devam dedi
sedat 1 yıl önce
Seçim öncesi vaatleri bunlar söz de verirsiniz yemin de edersiniz seçimden sonra nasıl olsa dış güçler! öcüler böcüler engel olurlar size. Bu bakan gider başkası gelir verilen söz anlamını yitirir. Bu yıllardır aynı...
mehmet c. 1 yıl önce
İnşAllah orda kayacağız. Anlayana. :)
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
parçalı bulutlu