banner615

banner614

banner701

BİRKAN MERTOL KRİPTO’DA KONUŞTU

banner619

Öncü TV’de perşembe akşamları ekranlara gelen konuşulmayanların konuşulduğu Kripto programının bu haftaki konuğu Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol oldu. Düzce Belediyesi hakkında çarpıcı açıklamalarda bulunan Mertol, belediyede çalışan beş kişilik bir birimde iki kişinin gerçekten o işin uzmanı olduğunu diğer üç kişinin ise partizanlık adına belediyede işe alındığını söyledi.

Siyaset 12.01.2020, 13:07 12.01.2020, 13:13
829
BİRKAN MERTOL KRİPTO’DA KONUŞTU
banner682

Öncü Medya Haber Genel Yayın Yönetmeni Sadullah Ünsal ile Manşet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Canan Üstüner’in hazırlayıp sunduğu ve her Perşembe Öncü TV ekranlarında izleyicisi ile buluşan Kripto’da yine konuşulmayanlar konuşuldu. Kripto’nun bu haftaki konuğu Saadet Partisi Düzce İl Başkanı Birkan Mertol oldu. Düzce Belediyesi hakkında çarpıcı açıklamalar yapan Mertol, belediyedeki işçi sayısının fazla olduğunu belirterek “Ben olsam çalışmadan para kazananları kapını önüne koyardım” dedi.
 “Birilerinin hısım akrabası vesaireden dolayı işe alınıyorlar”
Düzce Belediyesi’nde fazladan işçi çalıştığını belirten Mertol şunları söyledi: “Belediyede çalışan bazı arkadaşlarımızla yapmış olduğumuz istişarelerde mevcut birimlerde 5 kişilik bir birimde 2 kişinin gerçekten o işin uzmanı olarak çalışan ama o diğer 3 kişinin partizanlık adına birilerinin hısım akrabası vesaireden dolayı işe alındığını bir iş yapmadıklarını ama o partizanlık adına da işlerine son verilemediğini öğrendim. Ben belediye başkanı olsaydım ne yapardım, kimse kusura bakmasın ben özel sektörde yöneticilik yaptım özel sektörde işine bakarlar kara kaşına bakmazlar ela gözüne de bakmazlar Ahmet’in Mehmet’in oğlu diye de bakmazlar. Personeli de ben yönetiyordum işe alımları da ben yapıyordum. Bir de çok siyasi arkadaşlar arıyorlardı biz şunu söylüyorduk gönder bakalım bizim vasıflarımıza uyuyor mu biz 3-4 milyon Euro’ya makine alıyoruz yani vasıflı olmayan bir elemanı işe alamayız.”

“Ben olsam çalışmayanları kapıya koyardım”
Belediyede fazladan işçi çalıştırılmasının kul hakkı olduğunu belirten Mertol şöyle konuştu: “Ben olsam kapıya koyardım. Çünkü belediyedeki işler 900 kişi ile yapılabilirken, ama o işler 1400 kişiyle duruyorsa o 500 kişinin fazladan belediyeden maaş alması bir vebaldir. Kul hakkıdır. Bir diğer tarafa gelelim belediye ne yaptı şimdi ilk toplantımızda ne söyledim ben öncelikle Düzce’de yapılması gereken Saadet Partisi’nin merceğinden baktığında olması gereken şunlar. Mesela dedim ki çoban da yanlış yapılan dalcık. Mesela ben belediye başkanı olsaydım o ters istikamet olurdu. En hızlı bir şekilde Çamköyü’nden Akçakoca’dan gelen araçları oraya bakın o yolu açın peşinden ne dedim belediyenin aşevini hızlı bir şekilde çeki düzen verilmesi lazım dedim.” 
 
“Biz Amerika’daki başkanlık sistemini destekliyoruz”
Saadet Partisi’nin seçimlerde Millet İttifakı’nda yer alması hakkında açıklamalar yapan Birkan Mertol şunları söyledi: “İnsanların bu konuda kafaları çok karışık bu konuyu güzel bir platformda anlatmak lazım. Biz millet ittifakının içerisinde nerde yer almaya başladık. Türkiye’de başkanlık sistemi ile bir kutuplaşma başladı. Sayın Devlet Bahçeli dedi ki, yüzde on barajı var bunu hep birlikte bunu indirmemiz lazım dedi. Sayın Erdoğan dedi ki Sayın Bahçeli bu baraj sayısını indirmemeliyiz. Saadet Partisi meclise girer yüzde onda bizden gider. Siz merak etmeyin biz farklı formüler ile ilgileniyoruz dedi. Bu ittifak olaylarını ilk gerçekleştiren AK Parti’dir. Saadet Partisi olarak bizde AK Parti ile görüşme yaptık.  Bizde bu ittifakı kabul etmedik. Türkiye’de başkanlık sistemini ilk gündeme getiren Erbakan hocamızdır. Biz bu başkanlık sistemine karşıyız, biz Amerika’daki başkanlık sistemini destekliyoruz.
 

Yorumlar (12)
Sancaklı 8 ay önce
Saadet gelirse her şey düzelecek yani! İlginc her siyasi parti iktadara gelebilmek için böyle konuşur iktidara gelince zaten hesap soramazsın. Ha Abd deki başkanlık sisteminin aynisına okey.
Ömer SİVRİKAYA 8 ay önce
Çok doğru. Belediyenin zarar etmesinin sebeplerinden biri, vasıfsız elemanların yanlış yaptığı işlerdir.
Vicdanli 8 ay önce
Siz mertol ilk önce kendine bak
Doğru belediyede torpil çok ama sizler kendinizi dev aynasında görüyorsunuz ne oldu parti ikiye bölündü
DÜZCE 8 ay önce
Bu adamı sevmem ama doğru söylüyor.
Düzceli81 8 ay önce
Belediyeden maaş alıp millieğitime bağlı kurumlarda yan gelip yatanlarda var
Akademisyen 8 ay önce
İşçi çıkarsa vay efendim işçi kıyımı,çıkarmasa işçi fazlalığıymış.bibırakın düzcenin yakasını 20 yıldır aynı yüzler.bıktırdınız artık.düzceye hiç birinizin hiçbir katkısı yok.Düzce de ve tüm türkiye de tüm dengeler değişecek...yakında...
düzceli 8 ay önce
hakkımızı helal etmiyoruz OY için kadroları şişirenler bunun hesabını vereceksiniz öbür tarafta burası çiftlik sefanızı sürün HE HE YAZAN DÜŞÜNÜNEN lerde dahil sadece OY gerisi boş diyenlerde dahil
Hehe 8 ay önce
Sen %1 oy oranı ile devam edersin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık