banner615

banner614

banner701

BORÇ VAR, YATIRIM YOK!

banner619

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, İYİ Parti meclis üyelerinin son toplantıda verdiği "2014 - 2019 yılları arasındaki tüm ihaleler ve hesapların incelenmesi için komisyon kurulması önerisinin kabul edilmesiyle ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bir yıl gibi bir sürede başkanlık yapan Dursun Ay döneminde belediyenin borcunun ortalama 250 milyon lira arttığını ancak ortada bu borcu karşılayan bir yatırımın olmadığı kanaatinin bizde oluşmasına sebep oldu. Bu nedenle özellikle bu sürecin incelenmesini ve kamuoyunun aydınlatılmasını ısrarla talep ettik." ifadelerini kullandı.

Siyaset 06.08.2019, 15:03 07.08.2019, 18:05
1222
banner682
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, İYİ Parti belediye meclis üyelerinin Ağustos ayı meclis oturumunda verdiği "2014 - 2019 yılları arasındaki tüm ihaleler ve tüm hesaplar incelensin inceleme için her partiden en az bir üyenin bulunacağı bir komisyon kurulsun" önerisinin diğer meclis üyelerinin desteğiyle oy birliği ile kabul edilmesi dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yaptı.

"Borcun 250 milyon lira arttı ancak yatırımın olmadığını gördük"

İYİ Parti'li meclis üyelerinin geçtiğimiz mayıs ayında da bu önergeyi verdiğini ancak kabul edilmediğini anımsatan Er, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Ağustos oturumunda aynı öneriyi, İYİ Parti meclis üyelerimiz tekrar dile getirdi. Çünkü bu konu Düzce için çok önemli. Yaptığımız inceleme ve araştırmalarda o dönemlerde yapılan ihalelerde bir takım olası yanlışlıklar tespit ettik. Aynı dönemde yapmış olduğumuz detaylı çalışma ve gözlemlerimiz de yine bir yıl gibi bir sürede başkanlık yapan Dursun Ay döneminde belediyenin borcunun ortalama 250 milyon lira arttığını ancak ortada bu borcu karşılayan bir yatırımın olmadığı kanaatinin bizde oluşmasına sebep oldu. Bu nedenle özellikle bu sürecin incelenmesini ve kamuoyunun aydınlatılmasını, gerek gerçeklerin ortaya çıkıp kimsenin hâksız yere töhmet altında kalmaması gerekse de gerçeklerin toplumun bilgisine sunulması adına ısrarla talep ettik." 

"Biz Düzce'mize, Düzceli kardeşlerimize bir söz verdik"

"Derdimiz hiç bir zaman bağcıyı dövmek olmadı." ifadesini kullanan İl Başkanı Er, şunları kaydetti: "Biz Düzce'mize, Düzceli kardeşlerimize bir söz verdik. Onların haklarını mecliste en iyi şekilde koruyacağız. Bu nedenle de geçmişe dönük bu inceleme çok önemli. Hepimizin kafasındaki soru işaretlerinin kalkması açısından bu incelemeleri yapması için kurulacak komisyona hem vicdani hem de hukuki anlamda büyük bir görev yüklenecek."

"Siyaset artık yavaş yavaş değişiyor"

Er, 2014 - 2019 yılları arasındaki tüm ihaleler ve tüm hesaplar incelensin inceleme için her partiden en az bir üyenin bulunacağı bir komisyon kurulsun önerisine destek veren AK Parti, MHP ve CHP meclis üyelerine ve bunu sağlayan tuym siyasi parti yöneticilerine teşekkür ederek, "Siyaset artık yavaş yavaş değişiyor. İktidar ve muhalefet partileri Düzce'mizin çıkarları doğrultusunda ortak hareket etme refleksi gösteriyor. Bu refleksin gelişmesindeki katkılarından dolayı başta partimiz meclis üyelerine ve diğer parti meclis üyelerine teşekkür ederim." dedi.


Haber : C.ÜSTÜNER
 
banner710
Yorumlar (6)
düzceli 10 ay önce
Doğru bilgilerle halkı aydınlatmak için çaba gösteren siyasetçilere teşekkür etmek lazım. Boş laflarla gündemi işgal eden insanları da ciddiye almamakta yarar var. Halk kavga ve boş gündem ile toplumu meşgul edenleri istemiyor. İyi parti kavga ve çekişmeden yana değil, siyaseti uzlaşma ile halka güven verme gayretinde. Topluma bu yönde umut oluyor.
DOĞRU BORÇ ARTMIŞ 10 ay önce
bu borç artışı para harcanarak yapılan artış mı yoksa keleş döneminde yapılandırma yapılan vergi sgk borçlarının bozulmasından dolayı çıkan borç mu.
Medya 10 ay önce
Ülkede Medya mı Kaldı? Nasıl Aydınlanacak Bu Halk.
Boş tenekeye cevap 11 ay önce
Merhaba Ayfer Hanım :)
boş teneke 11 ay önce
siyasetleri laftan öte değil. İstenseydi bu önerge kabul edilmeyedebilirdi.Her zamanki gibi kendilerine mal edilmiş bir açıklama.
Dolu teneke 10 ay önce
Meclis üyelerine baktığımızda azınlık olan muhalefetin kuyruğuna basmışsın.
14°
kapalı