banner615

banner614

banner701

“BORÇLAR NEFES ALDIRMIYOR”

Türkiye’nin ekonomik daralma ile karşı karşıya olduğunu belirten İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, bu süreçte geçim sıkıntısı yaşayan her kesimden vatandaşın e-haciz uygulamaları ile daha da sıkıntılı günler yaşadığını savunarak, çözüm için hükümetin de sinyallerini verdiği sicil affı ve borç yapılandırmasının gerekliliğine işaret etti. Er, “Borçlarını zamanında ödeyen vatandaşlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde yeni bir düzenleme yapılması zaruridir.” ifadesini kullandı.

Siyaset 19.02.2020, 11:19 19.02.2020, 15:59
673
banner682

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, ekonomik sorunlar nedeniyle nefes alamayan vatandaş, esnaf, sanayici ve çiftçinin bir yandan da yürürlüğe konan e-haciz uygulamaları ile iyice mağdur olduğunu belirtti.
 
“Ticari olarak nefes alamaz konuma gelindi”
İl Başkanı Er, yaptığı yazılı açıklamada şunları kaydetti:
 
“2019 Ağustos ayından itibaren özellikle döviz ve faiz oranlarında yaşanan artışların tetiklediği, iç ve dış politik gelişmeler tarafından beslenen ciddi bir ticari durgunluk ve talep yönlü ekonomik daralma yaşandığı bir gerçektir. Yerel seçimler sonrasından itibaren hane halklarının belini büken ve ortalamada yüzde 50’nin üzerinde bir zam ile vatandaşı karşı karşıya bırakan elektrik, su, doğalgaz başta olmak üzere temel ihtiyaç maddelerinde yaşanan artışlar, halkımıza zor günler yaşatmakta ve görünen o dur ki yaşatmaya da devam edecektir.
Tüm bunlar yaşanırken bir yandan da SSK, Bağ-Kur ve vergi borçları ile alakalı da yürürlüğe konan e-haciz uygulamaları ile sıkıntıları bir kat daha artan orta ölçekli esnafımız ve üreticilerimiz başta olmak üzere ticari manada nefes alamaz konuma gelmiştir.”  
 
“Borçların yapılandırılması adına adım atılmalı”
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, açıklamasını şöyle sürdürdü:
“Bahsi geçen ekonomik durgunluk nedeniyle zora düşüp kredi borçlarını ödeyemeyen vatandaşlar, esnaf, sanayiciyi ve çiftçiye yönelik yeni bir sicil affı başta olmak üzere, gerek yerel bazda gerek genel bazda, borçlarını zamanında ödeyen vatandaşlarımızı da mağdur etmeyecek şekilde bir düzenleme yapılması zaruridir. Ulusal bazda gündeme gelip bir an önce çözüme kavuşturulması gereken bu borçların yapılandırılması adına yerel bazda esnafımız başta olmak üzere vatandaşlarımızı bir nebze de olsa borçların da yapılandırılması adına adım atılmasını toplumumuz adına talep ediyor, üzerimize düseni de İYİ Parti olarak yapmaya hazır olduğumuzu ifade ediyoruz.”  
 

banner710
Yorumlar (2)
Samimiyetsizlik 5 ay önce
Devlet suriye libya akdeniz ve bir çok yerde varoluş mücadelesinde, altında araba cebinde 10 binlik telefon avm avm gezip tüketimden başka bisey bilmeyenlere biraz iktisatlı ol diyeceğine devlete bir cephe daha açmaya çalışmak hainliktir!!
Kamil 5 ay önce
DÜZCE de fetö nün kayıp milyonlarını göreniniz dünyanınız var mı
30°
açık