banner615

banner614

banner701

CHP SAHAYA İNDİ

banner619

Düzce'de il belediyesi için aday adayları merak konusu olan partilerden olan CHP, seçim çalışmalarına Yığılca'dan başladı. Manşet Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, dün sona ermesi gereken belediye başkanlığı için başvuru süresinin 1 hafta uzatıldığını açıkladı. Düzce Belediyesi'ne 3 kişinin talip olduğunu söyleyen Duru, 'Başvuru süreci devam ediyor. Şimdi açıklamak doğru olmaz.' diyerek isim vermedi.

Siyaset 20.10.2018, 09:11 20.10.2018, 17:10
2265
banner682

Düzce Belediyesi'nin yanı sıra daha önce partisine mensup isimlerin başkanlık koltuğunda oturduğu Akçakoca ve Yığılca'da seçimi kazanmak isteyen CHP Düzce Teşkilatı, sahaya indi.

Seçim çalışmalarına Yığılca'dan başlandı
CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru ve yönetim kurulu üyeleri seçim çalışmalarının startını 18 Ekim'de Yığılca'da verdi. İlk olarak parti binasında teşkilat üyeleri ile bir toplantı gerçekleştiren CHP İl Başkanı İlhan Duru ve yönetimi, sandık çevresi örgütlenme çalışması kapsamında pilot olarak Yığılca'nın bir mahallesini belirledi. Yığılca temasları ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan İl Başkanı Duru, CHP Yığılca Belediye Başkanı Adayı Adayı olan mevcut İlçe Başkanı Zeynel Çamlı ile birlikte yaptıkları ziyaretlerde hem esnafa hem de vatandaşlara kulak verdiklerini belirtti. Yığılcalılar'ın belediyenin çalışmalarından memnun olmadığını savunan Duru, "Halk belediyenin borç batağında olduğunu söylüyor. Ayrıca ilçe merkezine 7 km uzaklıkta olan ve yapımı süren çimento fabrikasına büyük tepki var. Ağaoğlu Şirketler Grubu ile anılan fabrikanın başka bir firmaya devredildiği konuşuluyor. Vatandaş fabrikadan rahatsız. Çevreye çok büyük zarar vereceğini söylüyorlar. İlçede önemli bir geçim kaynağı olan arıcılığı da olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor." dedi.

"Zeynel Çamlı'ya ilgi büyük"
Son yerel seçimlerde AK Parti'ye kaptırdıkları Yığılca Belediyesi'ni kazanmak için çok çalışacaklarını belirten Duru, "Halkın, genç ve dinamik dediği aday adayımız Zeynel Çamlı'ya ilgi büyük. Çamlı'nın dedesi Hasan Çamlı, Yığılca'da geçmişte belediye başkanlığı yapmış bir isim. Yerel yöneticilik konusunda partimizin aday göstereceği isme destek verilmesi için çalmadık kapı bırakmayacağız." şeklinde konuştu.

CHP'de aday adaylığı başvuru süresi uzatıldı
CHP'de yerel seçimlerde aday adaylığı için başvuru süresinin bir hafta uzatıldığını da açıklayan Duru, "1 Ekim'de başlayan ve dün mesai bitiminde sona ermesi gereken başvurularda süre uzatımına gidildi. Buna göre, yerel seçimlerde aday adayı olmak isteyenler 26 Ekim Cuma günü saat 17.00'a kadar başvuruda bulunabilecek. Partide kamu çalışanları için başvurular daha sonra alınacak." dedi.

"Başvuru süresi bittiğinde tüm aday adaylarını açıklayacağız"
Düzce Belediyesi için şimdilik 3 talipli olduğunu açıklayan ancak isim vermeyen CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru, "Başvuru süresi bittiğinde tüm aday adaylarını açıklayacağız. Bu süreçte genel merkez tarafından görevlendirilen milletvekillerimiz sık sık Düzce'ye gelerek hem bizimle hem de vatandaşla istişarelerde bulunuyor. Ayrıca sivil toplum kuruluşları ile de bir araya gelerek, görüş ve düşüncelerini alıyoruz." diye konuştu.


Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (12)
Kıyı köylü 2 yıl önce
Düzce'de gerçek baskan Basri Karslıoğlu olmali diye düşünüyorum
Koçyazı 2 yıl önce
Sarıgül aday olsun şişliyede kılıçdaroğlu yakışır ne günlere kaldık chp nin düzce den kazanma şansı yok bunu düzce il yönetimi bilmez duymaz mı acaba
nskm 2 yıl önce
Sahaya mı inmişler? Hedefi amacı olmadan başarıyı üstlenmeleri zor. Çıktıkça malum cevabı alıyorlar.
Avni 2 yıl önce
Bence kilicdaroglu olsun.duzce belediye baskani..
Ali ye cevap 2 yıl önce
Ah Ali ah.. bırak başkasının ağzı olmayı. Hepsi buldu da chp mi kaldı. Siyaseti öğren artık Alim...
teknik. 2 yıl önce
HAYDAR YILMAZ NURETTİN ÖZCAN BENCE İKİSİNDEN BİRİ OLMALI YEREL SEÇİMLER İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORLAR.
Gümüşovalı 2 yıl önce
Zekeriya tozana vefa borcunuz var bence ona siz teklif edin aday olursa tabi iyi olur.gerçi muharrem incecin cumhur başkanı olmasınıda çok istemiştim ama Allahın sevgili kuluymuş yoksa kucağında bomba bulacakmış Allah büyük
Düzceli vatandaş 2 yıl önce
Bende talip im
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
kapalı