banner615

banner614

banner701

CHP'DE İSTİFA DEPREMİ!

banner619

CHP'deki partiden ihraç ve istifaların etkisi Düzce'ye uzandı. Akçakoca ve Kaynaşlı ilçe başkanları yönetimleriyle birlikte istifa ederken, Merkez İlçe'de ise başkanla yaşanan uyumsuzluk 10 yönetim kurulu üyesini istifaya götürdü ve yönetim düştü.

Siyaset 12.12.2014, 14:16
278
CHP'DE İSTİFA DEPREMİ!
banner682

CHP’de istifa depremi yaşandı! Genel merkezde yaşanan krizler Düzce'ye de sıçradı. Basri Karslıoğlu'nun Düzce Belediye Başkan Adayı olarak gösterilmesi sonucu il başkanlığı görevinden ayrılması ve ardından seçimlerde yaşanan hüsranla sıkıntılı bir döneme giren il teşkilatı şimdi de istifalarla boğuşuyor.

 

Bir günde üç yönetim düştü

 

30 Mart ve 10 Ağustos seçimlerinde oy kaybına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi, gerek genel merkez gerekse teşkilatlar bazında yönetim bir türlü oturtulamadı. Olağanüstü Kurultay’da CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tekrar göreve getirilmesi sonrası ihraçların başladığı CHP’de, istifa furyası Düzce’ye de sıçradı. CHP Düzce’de bir günde üç yönetim düştü.

 

Kaynaşlı ve Akçakoca ilçe başkanları yönetimleri ile birlikte 2015 genel seçimleri öncesi daha güçlü bir teşkilatla seçime gidilmesi için istifalarını verdi.

 

Fatura ilçe yönetimine kesilmişti

 

30 Mart Yerel Seçimleri'nde Akçakoca Belediye Başkanlığı koltuğunu AK Parti’ye kaptıran CHP’de, seçim yenilgisinin faturası ilçe yönetimine kesilmişti. Seçimin ardından istifasını veren İlçe Başkanı Nurol Badanoz’un yerine Murat Albayrak görevlendirilmişti. Kaynaşlı İlçe Başkanı Cemal Çapar’ın belediye başkanlığına aday olmasıyla birlikte yine görevlendirilmeyle ise Mehmet Çakar başkanlığa getirilmişti. Atamayla gelen Murat Albayrak ve Mehmet Çakal yönetimi ile birlikte istifasını verdi.

 

Albayrak: Görevi bırakma kararı aldık

 

İstifasını il başkanlığına sunan Akçakoca İlçe Başkanı Murat Albayrak, bugün öğle saatlerinde basın açıklaması yaptı. Albayrak, yaptığı açıklamada “2015 Haziran ayında yapılması planlanan genel seçimlerden ülkemiz, ilimiz ve ilçemiz için, partimizin önündeki seçimlerden daha güçlü çıkması amacıyla, birlik ve beraberliği arttırarak daha organize çalışmalara imza atmak ve partimizin ilçemizde önünü açmak adına yönetim kurulu olarak görevi bırakma kararı aldık. Bundan sonraki süreçte, il yönetiminin veya genel merkezimizin atamasıyla oluşturulacak yönetim, görevi devralacaktır. Bize ve partililerimize düşen görev, gelecek olan yönetime sahip çıkarak yapılacak olan çalışmalara destek vermek olacaktır.” denildi.

 

İki ilçenin ardından Merkez İlçe'de de istifa haberi geldi. Merkez ilçe Başkanı Semih Cemşit’le uyumsuzluk yaşayan ve istifasını isteyen 10 yönetim kurulu üyesi istifasını verdi. Böylece merkez ilçe yönetimi de düştü.

Haber;S.KAŞKIR

Yorumlar (0)
17°
açık