banner615

banner614

banner701

CHP’DEN EŞ ZAMANLI AÇIKLAMA

banner619

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’da katıldığı cenaze töreninde maruz kaldığı saldırıya tepkiler sürüyor. CHP’nin 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirdiği basın açıklamasında konuşan Düzce İl Başkanı İlhan Duru, saldırının protesto değil organize bir eylem olduğunu savundu.

Siyaset 22.04.2019, 15:42 22.04.2019, 16:40
1008
banner682

Irak sınırında şehit düşen ve Ankara’nın Çubuk ilçesinde toprağa verilen kahraman asker Yener Kırıkçı’nın cenaze törenine katılan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun fiziksel ve sözlü saldırıya uğraması dolayısıyla Cumhuriyet Halk Partisi tarafından 81 ilde eşzamanlı olarak basın açıklaması gerçekleştirildi. CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru da zabıta noktasında kameraların karşısına geçti. Duru, Kılıçdaroğlu’na çirkin bir saldırı düzenlendiği belirterek, yaşananların spontane değil, organize bir şekilde gerçekleştirdiği savundu.“Protesto değil, organize bir eylem”

Cenaze töreninde yaşanan arbede hakkında konuşan CHP Düzce İl Başkanı Duru, saldırının organize bir eylem olduğunu öne sürdü.

Duru, “Dün ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi, Mehmetçiğimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Bu hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşıda yapılmış büyük bir saygısızlıktır. Yapılan sıradan bir protesto değildir. Yapılan sıradan bir provokasyon da değildir. Bu, son derece organize bir eylemdir. Bu hain saldırı, ülkemizin demokrasisine, birlik ve beraberliğine ve iç huzuruna karşı yapılmıştır.” dedi.

 “Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdırlar.” diyen Duru, “Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır, kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlar hakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır.” diye konuştu.

“Herkes müsterih olsun”

CHP Düzce İl Başkanı İlhan Duru ifadelerini şu şekilde sonlandırdı:

“Herkes müsterih olsun. Bizler ve aziz milletimiz soğukkanlılıkla, oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçteyiz. Bizler Kuvayı Milliye’nin devamı olan Cumhuriyet Halk Partisi’yiz.”“Nefret söylemlerinin memleketimizi getirdiği nokta çok açık ortadadır”


İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er de Ankara'daki şehit cenazesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırıyı kınayarak, “Ülkemizin birlik ve beraberliğe en çok ihtiyaç duyduğu bu günlerde, her kesimin özellikle siyasilerin uzlaşmacı söylemler yapması ve sağ duyulu olması gerekiyor. Nefret söylemlerinin memleketimizi getirdiği nokta çok açık ve net ortadadır. Bir şehit cenazesinde Türk  toplumuna yakışmayacak bir tarzda, siyasi bir partinin genel başkanına saldıracak kadar ayrışan toplumumuzun bu gerginliğinden herkes üzerine düşeni almalı, artık bu memleketin dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlikten başka çıkışı olmadığını anlamalıdır.” ifadelerini kullandı.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (28)
Düzceli Mustafa 1 yıl önce
ulan memlekette ne kadar kominist solcu solak kızıl asker ve Şehit düşmanı varsa buraya mı toplanmış. Düzce ulan burası, bırakın klavye delikanlılığını, Şehit olunca karşımıza çıkında Şehidimizi defnederken karşımıza gelip o zaman konuşun. ne kadar yalandan delikanlı varsa cheepkklı olmuş soyadı ne olduğu belli olmayan adam müsvettesini savunuyor.
Reco 1 yıl önce
Askerlerimiz sehit oldugunda.bu sekilde sokaga cikarak basin aciklamasi yaptinizmi??abdulhamitin bi sozu var..Beni yikan en yakinimdaki turk gorunumlu 150 ulke dusmani..Siz kokleri disarida ulke dusmani turk gorunumlu chp liler gibi!!
yabancı 1 yıl önce
Vatandaş demokratik tepkisini göstermiş, her siyasetçinin başına gelebilir. Demokraside olur böyle vakalar...
Sen yapma hoca 1 yıl önce
O cenazeye gelme deniliyor gidiyor senin liderin birde hiç bir yere haber vermeden ayıp be o yumruğu atan ailenin acısını yasatmadiniz bence fazla konuşma ki Sana da gelmesin
Yorumcu Çakır 1 yıl önce
Sen cenazelere davetiye alarak mı gidiyorsun. Sen cenazeye hangi amaçla gidiyorsun. Cenazeye gidenlerin sabır dilemekten başka amaçları ne olabilir. Yazık.
vatandaş 1 yıl önce
kınamada eksikler var diğer ittifak yaptığınız partiler nerde ,pardon onlar ile gizli ittifak yapıyordunuz ,
ahmet81 1 yıl önce
Chp her yerde chp işte
insanoğlu 1 yıl önce
Cenazeye Davet mi Edilir ? Seçim Bitti Kaybettiniz hazmetmeyi öğrenin
Lale devri bitti. Sağa sola saldırmak la olmaz sakin sakin kendinizi alıştırın
Bakın cenazeye bile saygınız kalmıyor bu öfke ,kin nefret kime neye yazık.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
hafif yağmur