banner615

banner614

banner701

HDP'YE ATANAN KAYYUM FETÖ'CÜLERİ ÇILDIRTTI!

banner619

PKK'ya çalışan HDP'li Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyelerine kayyım atanması FETÖ'cü hainleri adeta çılgına çevirdi.

Siyaset 19.08.2019, 14:00 20.08.2019, 17:52
3202
HDP'YE ATANAN KAYYUM FETÖ'CÜLERİ ÇILDIRTTI!
banner682

İçişleri Bakanlığı tarafında Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları görevlerinden uzaklaştırıldı. Bakanlıktan yapılan açıklamada kararın gerekçesi olarak, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Adnan Selçuk Mızraklı, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk'ün, haklarında terör kovuşturması ve soruşturma olması gösterildi.

Kayyım atanmasına ilk tepki gösterenler arasında FETÖ'cüler yer aldı. Firari FETÖ'cüler sosyal medya üzerinden terör örgütü PKK'ya destek veren Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlarına sahip çıktı.

Emre Uslu 'darbe' dedi

Firari FETÖ'cü Emre Uslu, belediyelerin PKK terör örgütü güdümünden kurtarılmasını "darbe" olarak niteledi. Darbe söylemine destek çağrısında bulundu.
 

Öfke krizi geçirdi!

FETÖ firarilerinden Mehmet Çelik ise, Kayyım kararının ardından adeta öfke krizi geçirdi. Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da hakaret etti.


 

PKK'yı savundu

"Fuat Avni" olarak bilinen hesabın yöneticilerinden firari FETÖ'cü Said Sefa da, terör örgütü PKK'ya destek çıkarak Kayyım kararı için "açık bir darbe" ifadesini kullandı.





Hakaret etti

HDP'li belediyelerin terör örgütü PKK'nın finansörü gibi çalıştığını unutan Tuncay Opçin, Kayyım olarak atanan valilere, "Sömürge valisi" diye hakaret etti.



Bülent Keneş küfürler savurdu!

FETÖ'nün yayın organı Today's Zaman'ın eski Genel Yayın Yönetmeni firari hain Bülent Keneş, Kayyımlara "Şerefsiz, alçak" gibi küfürler savurdu.
 


Tek umutları CHP

FETÖ'nün medya ayağının kilit isimlerinden firari terörist Abdülhamit Bilici, PKK destekçisi belediyelere Kayyım atanması konusunda CHP'yi sessiz kalmakla suçladı.


(YENİAKİT)

Yorumlar (6)
samimiyet 13 ay önce
darbe ile seçilmiş hükümeti devirmeye çalışanlar ve buna açıktan çanak tutanlar şimdi malum illerde darbe yapıldı diye velvele koparıyor. Yersen...
Akçakoca 13 ay önce
Bütün kansızlar ittifak etmiş. Demek ki alınan karar tam doğru. Devamını bekliyoruz
bşkn 13 ay önce
Beni İsrail köpekleri hepinizin artik sonu geldi.hepinizi yerle yeksan edicez.bekleyin bu ülkenin şehit olmaya aday milyonlarca gencini.o kazdiginiz çok özledim seni hendeklere gomucez sizi kalleş ler... HÖH
vatan hainleri 13 ay önce
memleketi verelim amerikaya ingilize onu istiyonuz dime
Emre 13 ay önce
Bütün hdp li belediyelerin terörle bağlantısı var bunu herkes biliyo. Fakat neden geliri büyük olan belediyelere kayyum atanıyor. Yerinde fakat eksik verilmiş bi karar
DÜZCELİ 13 ay önce
Bunlara oy verenlerde bunlar kadar şerefsizdir..Sen devletin parasını pkk ya aktar.ondan sonra burda ahkam kes. madem dikta recimi niye chp li belediyelere kayyum atanmıyor.demekki sizde bir sorun var..sizinle aynı yere oy vermediğim için o kadar vizdanım rahatki.açıklamalarınıza çocuklar güler..ey hainler.
23°
kapalı