banner615

banner614

banner701

İÇ KAVGA PATLAMASI!

banner619

AK Parti'deki iç kavga artık rahatsızlık verir oldu! Çilimli Kongresi'nde, son dönemdeki gergin havaya atıfta bulunan Milletvekili Fevai Arslan, “Huzursuzluktan iş çıkmıyor.“ diyerek partilileri uyardı.

Siyaset 30.11.2014, 15:08
162
İÇ KAVGA PATLAMASI!
banner682

 

Herkes eteğindekileri döküyor

 

Kongre sürecinin devam ettiği ve kritik bir seçim olan il başkanlığı için belirlenen tarih olan 4 Ocak'ın yaklaştığı şu günlerde AK Parti'deki gerginlik tırmanışa geçti. Neredeyse her ilçe kongresinin eteğindeki taşları dökme yerine döndüğü partideki küskünler, konuşmaları ile adeta birbirlerine meydan okuyor. Özellikle İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu ile Milletvekili İbrahim Korkmaz arasında uzun süredir esen soğuk rüzgarlar artık söylemlerle de kendisini iyiden iyiye hissettiriyor.

Fitili ateşleyen olayBakan Veysel Eroğlu'nun da katıldığı İl Divan Toplantısı'nda konuşma için kürsüye çıkan İl Başkanı Metin Kaşıkoğlu'nun ağzından dökülen sözlerin bu kadar yankı bulacağını belki de kendisi bile tahmin etmiyordu. Ancak oldukça sivri dilli bir üslupla "Süper Toto'dan vekil istemiyoruz. Teşkilata sırtını dönen vekil istemiyoruz." diyerek genel merkeze ince mesajlar göndermesi partiyi bir anda karıştırdı.Üçü de AK Partili olan Düzce milletvekillerinden birbiri ardına açıklamalar gelmeye başladı. Vekilleri Osman Çakır ve İbrahim Korkmaz, "Kimse Toto'dan çıkan açıkla?" diyerek Kaşıkoğlu'na seslenirken, daha ılımlı bir yaklaşım sergileyen Fevai Arslan, "Üstüme alınmıyorum" demekle yetindi. Ancak bu açıklamalar yeni bir kavga ortamına da zemin hazırladı. O tarihten sonra her kürsü konuşması bir gönderme, atıf ve uyarı anlamı taşır oldu.

Kriz giderek büyüdüÖzellikle kongrelerde Kaşıkoğlu ve Korkmaz'ın sık sık direkt hedef gösterici cümlelere yer vermesi, "Kriz büyüyor" olarak yorumlandı. AK Parti İl Başkanlığı gibi önemli bir koltuğa oturacak isim için kulis faaliyetlerinin de hız kesmediği bir dönemde bazı vekiller ile görevi bırakmaya hazırlanan Kaşıkoğlu'nun farklı görüşler taşıdığı biliniyor. Kendi yöneteminden ya da yakınından bir ismi bırakacağı koltuğa oturtmak isteyen Kaşıkoğlu'na karşı farklı isim arayışlarının devam ettiği kulislerde konuşuluyor.

Daha fazla dayanamadı!Böyle önemli bir süreçte art arda tartışmaların gündem olmasından rahatsız olan bir kesim de var. İşte bu kesimin sözcülüğünü Çilimli Kongresi'nde Milletvekili Fevai Arslan yaptı. Özellikle kendileri için de çok önemli olan 2015 Genel Seçimleri'ne adım adım yaklaşıldığı bir dönemde kamuoyuna yansıyan atışmalardan memnun olmayan Arslan, bu duruma konuşmasıyla dikkat çekti ve "huzur ve güvene" işaret etti. "Birbirimizle ve birbirinizle iyi geçinin" diyerek partililere seslenen Milletvekili Arslan,"Huzursuzluktan iş çıkmıyor" diyerek, son yaşanılanların partiyi olumsuz yönde etkilediği mesajını verdi. Bu uyarılar ne kadar dikkate alınır bilinmez ama AK Parti'de il başkanlığı ve ardından gelecek milletvekilliği seçimlerinin çok çetin geçeceği şimdiden kendisini hissettiriyor.

HABER;C.ÜSTÜNER

Yorumlar (0)
15°
parçalı bulutlu