banner615

banner614

banner701

İKNA SONUÇ VERDİ

banner619

Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren bir fabrikadan 60 işçinin çıkarılması üzerine önce greve ardından açlık grevine başlayan Çelik-İş Sendikası'na bağlı 105 işçiye CHP'den destek geldi. CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök öncülüğündeki CHP heyetinde Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan ve yönetim kurulu üyeleri de yer aldı. İşçilerin açlık grevini bir an önce sonlandırması istenen ziyaret amacına ulaştı ve işçiler açlık grevine son verme karar aldı.

Siyaset 02.06.2016, 14:44 02.06.2016, 14:46
2421
İKNA SONUÇ VERDİ
banner682

 CHP, açlık grevindeki işçilere destek ziyaretinde bulundu. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun “CHP emeğin ve emekçin partisidir” diyerek verdiği talimatla işçilerin sesi ve soluğu olmaya gönderdiği CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök ve Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan ve yönetim kurulu üyelerinin de aralarında yer aldığı il başkanları ile 25 milletvekili işçilerle biraraya geldi.

CHP'den grevdeki işçilere destek ziyareti

Ziyarete ilişkin CHP Düzce İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, “Sakarya 1. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikadan 60 işçi çıkarılmasına karşılık Çelik-İş Sendikası'na bağlı 105 işçi, 29 Mart’ta greve çıktı. İşçiler, grevdeyken fabrikaya usulsüz ve illegal bir şekilde 30 işçinin çalıştırılmak üzere getirildiğini öğrendi. Bu hukuksuzluğu Çalışma Bakanlığı da dahil olmak üzere birçok devlet kurumuna şikayet eden işçiler, duruma sessiz kalınması sonrası dikkat çekebilmek ve seslerini duyurabilmek için açlık grevi başlattı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun geçen hafta meclisteki grup konuşmasında eylemdeki işçilere destek göndermesi ve verdiği talimatla partilileri sesi soluğu olmaya göndermesi üzerine CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök ve milletvekilleri, il başkanları konu hakkında incelemede bulundu. CHP Düzce İl Başkanı Zekeriya Tozan ve yönetim kurulu üyelerinin de destek verdiği ziyarette, bir kez daha emeğin ve emekçin yanında oldukları bildirildi.” ifadeleri kullanıldı.

CHP heyeti adına CHP Grup Başkan Vekili Levent Gök ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, işçilerin sağlık durumlarını ve ailelerini göz önüne alarak açlık grevini bir an önce sonlandırmasını isterken, bundan sonraki sürecin takipçisi olacaklarını ve mecliste bunun çözümü ve işçi hakların daha sert bir şekilde savunacaklarını vurguladılar. 

Öte yandan 29 Mart’ta greve, 17 Mayıs Salı günü ise fabrika önünde açlık grevine başlayan işçiler, ziyaretin ardından açlık grevini sonlandırma kararı aldı. Eylemdeki işçilerin grevi ise devam ediyor.

Haber;C.ÜSTÜNER

Yorumlar (3)
Konuralpli 4 yıl önce
Düzcedeki sorunları bitirdiniz de sıra sakaryaya mı geldi şimdi? Bırakın bu şov işlerini önce Düzcede sokağa inemeyen çok değerli il yönetiminiz sokağa insin de partiyle ve düzcenin sorunlarıyla ilgilensinler.Yalandan reklam yapmayı bıraksınlar. Yoksa Sakaryaya ıslama köfte yemeye mi gittiler ki acaba?
muhtar 4 yıl önce
düzce de sorun yok ki.. herkes hayatından memnun.... yol yok. su yok.. zam çok.... olsun duble yol var hayat var...
Acaba neden 4 yıl önce
Fabrika yönetim chp lider ondan
23°
açık