banner615

banner614

banner701

İLK İCRAATI KREDİ ÇEKMEK OLDU!

banner619

31 Mart Yerel Seçimleri'nin ardından Akçakoca Belediyesi'nin ilk meclis toplantısında dikkat çeken kararlar alındı. Adaylık sürecinde krediyle borçlanmaya karşı olduğunu sık sık yineleyen yeni Başkan Okan Yanmaz'ın başkanlığındaki toplantıda 2.5 milyon TL'lik kredi meclisten geçti. Ayrıca bir önceki Başkan Cüneyt Yemenici döneminde hazırlanan 2018 yılı faaliyet raporu kabul edilmedi. Bu duruma tepki gösteren Yemenici, "Faaliyet raporunun reddedilmesi için 4/3 çoğunluk gerekmektedir. Hiçbir hukuki yaptırımı yoktur." ifadelerini kullandı.

Siyaset 09.04.2019, 13:28 10.04.2019, 16:34
5742
İLK İCRAATI KREDİ ÇEKMEK OLDU!
banner682
Borca karşı çıkan Başkan krediye sessiz kaldı

Akçakoca Belediyesi'nin seçimler sonrası ilk meclis toplantısında borçlanma kararı alındı. Yeni Belediye Başkanı Okan Yanmaz'ın başkanlık ettiği toplantıda, 2.5 milyon TL kredi çekilmesi gündeme geldi. Başkan adaylığı sırasında eski Başkan Cüneyt Yemenici'yi çekilen krediler üzerinden eleştiren ve yüksek maliyetli projelerle belediyenin borç yükünü arttırmakla itham eden Yanmaz'ın ilk icraat olarak başkanlık ettiği mecliste kredinin geçmesine izin vermesi dikkat çekti.2018 Yılı Faaaliyet Raporu reddedildi

Toplantıda dikkat çeken bir diğer karar ise yönetim değişse bile genellikle onaydan geçen faaliyet raporunun kabul edilmemesi oldu. Meclis toplantısının gündem maddelerinden biri olan 2018 Yılı Faaaliyet Raporu'nun okunması ve görüşülmesi sonucunda rapor meclisten geçmedi.

Yemenici'den tepki: Eserlerimiz herkesin gözünün önündedir, Allah var, gam yok...Bu duruma sosyal medya hesabı üzerinden tepki gösteren Yemenici, ret için gerekli olan 4/3 çoğunluk sağlanamadığı gerekçesiyle alınan kararın hükmü olmadığını savundu. Yemenici paylaşımında şu ifadeleri kullandı: "Faaliyet raporu nedir ve nedemektir iyice okuyup öğrenmek lazım. Faaliyet raporunun reddedilmesi için 4/3 çoğunluk gerekmektedir. Hiçbir hukuki yaptırımı yoktur. Daha önceki 4 yılda tüm faaliyet raporlarımız oy birliği ile onaylanırken ve biz görevi devraldığımızda bir önceki yönetimin faaliyet raporunu oybirliği ile onaylarken bugün meclis toplantısında yaşananlar çok manidar gözükmektedir. Belediyemizdeki görev süremiz boyunca sayıştay ve içişleri bakanlığından heryıl müfettişler gelmiş ve alnımızın akıyla tüm denetimlerden çıkmışızdır. Seçim süreci boyunca algı yapmaya çalışanlar seçimden sonrada algı operasyonuna devam etmektedirler. Belediye yönetmeyi spor kulübü yönetmek zannedenler, yönetimin ibraa edilmemesi diye birşey söz konusu değildir. Hiçbir an bahane üretmeden hizmet ürettik ve eserlerimiz herkesin gözünün önündedir. Allah var, gam yok..."

banner710
Yorumlar (9)
we 1 yıl önce
kasalar boşaltılmış canım mecbur kaldık :)
Can . D 1 yıl önce
NE ALIP VEREMEDIGINIZ VAR HERKEZ ISINI YAPSIN
Biz 1 yıl önce
Hey yorumcu arkadaşlar,biz yandaş,candaş filan değiliz.Biz paranın peşindeyiz ,anladınızmı,boş konuşmayın...
miş muş 1 yıl önce
Eserlerimiz herkesin gözünün önündedir, Allah var, gam yok... muşşş
En basitinden Plajlara kabin bile yapmadın be çıkmış konuşuyon hala ayıp ayıp
Düzceli vatandaş 1 yıl önce
Öncü haber neden bu kadar taraflı haber yapıyosun
ne yapsaydı 1 yıl önce
kasada maaş ödeyecek para yok ne yapsaydı acaba cebinden mi ödeseydi ????
. 1 yıl önce
BAKALIM BU İŞİN SONU NEREYE VARACAK. MHP BELEDİYECİLİKTE HİÇBİR ZAMAN BAŞARILI OLAMADI. AMA HALKTA BİR CEZA KESELİM DERKEN KENDİ OTURDUĞU DALI KESTİ YAPACAK BİŞEY YOK. YAZIN KENARA 5 YIL SONRA YEMENECİ YİNE ORDA OLUR. DAKİKA BİR GOL BİR
yusuf yusuf 1 yıl önce
düzce belediyesi son mecliste 10 milyon para çekmedi mi giderayak
ne bu şimdi sadullah , hurmalar yenirken sen demi oradaydın ki şimdi tırmalandın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
kapalı