banner615

banner614

banner746

İYİ PARTİ'DEN VEFA VE TEŞEKKÜR

banner751

İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi’nin şirketi Beltaş AŞ’nin asfalt hammaddesi olan ‘Bazalt’ı Rusya’ya ihraç etmek üzere özel bir firma ile sözleşme imzalamasını önemli bir başarı olarak değerlendirerek, bazalt ocağını tesisleştirerek Düzce'ye kazandıran Düzce eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'e Düzce adına ‘teşekkür’ etti.

Siyaset 26.12.2019, 12:51 27.12.2019, 10:41
2395
banner747
İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Düzce Belediyesi iştiraki BELTAŞ A.Ş.'nin, Rusya'ya asfalt hammaddesi bazalt ihraç etmek üzere Transservice Denizcilik Şirketi ile sözleşme imzalaması dolayısıyla bir açıklamada bulundu.

Bu işbirliği ile yakın ve orta vadede belediyeye önemli bir gelir kalemi oluşmasının yolunun açıldığına dikkat çeken İl Başkanı Er, yazılı açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Belediye şirketleri amacına uygun hizmet etmeli"
"Öncelikle imzaların atıldığı ve maddi manada gerçekleştiğini düşündüğümüz bu ticari başarıda emeği geçen bütün yetkilileri tebrik ediyoruz. Her firsatta da belirttiğimiz üzere, belediyeler, yapısal olarak, devletin merkezi bürokratik sistemden farklı bir biçimde, sadece hizmet üreten değil, aynı zamanda ticari fonksiyonları da olan müesseselerdir. Bu farklılıkları paralelinde mal ve hizmet alış-verişi de yapma zaruretine sahip olan belediyeler, tam da bu sebeple iştirakler oluşturmakta ve bu iştiraklerini de ‘ticari’ olması gereken bir temelde çalıştırmaları gerekmektedir. İştirakler, mesela BELTAŞ AŞ, tam manası ile de işte bu sebeple kurulmalı ve çalıştırılmalıdır. Yoksa iştiraklerin veya belediyeye bağlı ilgili şirketlerin, belediye gelir ve gider kalemlerini Ticaret Hukuku çerçevesinde Danıştay denetimine tabi tutmayıp harcama esnekliği sağlamak gibi bir vasfi ve görevi olmamalıdır. Bu doğrultuda, amacına hizmet etmesi paralelinde, yapılan sözleşme için gerek Beltaş AŞ çalışanlarını gerekse de Düzce Belediyesi'nde ilgili başarıda emeği olan tüm yetkilileri tekraren tebrik ediyor, bu gibi başarılı her çalışmada İYİ Parti olarak üzerimize düşen her türlü sorumluluğun bilinci ile belediyemizin yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz."

"Vizyoner bakış açısı ile öncülük etti"
İl Başkanı Yunus Özay Er, açıklamasının devamında bazalt ocağını tesisleştirerek, Düzce'ye kazandıran eski Belediye Başkanı Mehmet Keleş'e şu ifadelerde teşekkür etti:

"Bununla beraber, siyasetin esasen ‘Vefa’ kavramının çok önemli olduğu ama bir o derecede unutulmaya yüz tuttuğu bir mecra haline geldiğini üzülerek gözlemleyen bir parti olarak, bazalt ocağının tesisleşmesi ve Düzce'mize bir değer olarak kazandırılmasına vizyoner bakış açısı ile öncülük eden eski Düzce Belediye Başkanı Sayın Mehmet Keleş'in de bu vesile ile hatırlanması için kendisine kentimiz adına ‘teşekkür’ ediyoruz."


 
Yorumlar (9)
Serdar 8 ay önce
Ak partiye oy vermedim ancak Sayın Faruk Özlünün yaptığı çalışmalar Düzce için çok faydalı olduğunu gördüm mali disiplin başta personel uygulamaları , zamanında verilmiş yada peşkeş çekilmiş yerlerin geri vatandaşa kazandırması gibi sırtı pek duruşu dik işlerin kısa zamanda çözümü düzcenin geleceğini önemli yönde geliştireceğine inanıyorum. Bir Eyt mağduru olarak nasıl seçim kaybet dirilir bunu da ayrıca göstereceğiz sandıkta..
birbilen 8 ay önce
keleş, düzce ve türkiyeye külliyen zarardır.
adamın teki 8 ay önce
Ya Keleş'in Düzcemize kazandırmadıkları, Düzcemize attığı kazıklar. Partisine verdiği zararı da partililer düşünsün!
..... 8 ay önce
senin kıymetini bilemedik be keleş ....seni arar olduk cidden..
tekin 8 ay önce
bu firmanın bağlantıları araştırılmalı, malum damat bu işten memnun olduğuna göre işin içinden kriptolar çıkabilir.
Personel 8 ay önce
Keleşe kurban olun adam çalışıyordu.
MIGHTY 8 ay önce
Bozuk saat bile günde 2 kez doğruyu gösteriyor.Keleş 2 kere batırdı gitti,nerdeyse kahraman ilan edilecek
Vatandaş 8 ay önce
Keleşi Başkan adayı yaparsınız artık yakışırda
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
29°
açık