banner615

banner614

banner701

KANAL İSTANBUL'UN ÇED RAPORU'NA İTİRAZ

banner619

CHP Düzce İl Teşkilatı ile İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve teşkilat üyeleri, Kanal İstanbul Projesi Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu'na itiraz dilekçelerini Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne teslim etti.

Siyaset 31.12.2019, 15:04 31.12.2019, 17:46
696
banner682
Düzce Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde şu günlerde "Kanal İstanbul'a Hayır" diyen partiler nedeniyle yoğunluk yaşanıyor. 

Geçtiğimiz günlerde Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde toplanan CHP Düzce İl Teşkilatı üyeleri, Kanal İstanbul projesinin Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu'na itiraz dilekçelerini doldurdu ve ellerinde "Kanal İstanbul'a Hayır" yazılı kağıtlarla il müdürlüğüne giderek, teslim etti.
Aynı şekilde İYİ Parti Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er ve partililer, Kanal İstanbul Projesi Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Raporu'na itiraz dilekçesi vermek için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'ne gitti.


Başkan Er, Kanal İstanbul'un 8 yıldır bekletilen bir proje olduğunu ve bugün neden gündeme geldiğini iyi sorgulamak gerektiğini belirtti.

Er, "Kanal İstanbul projesini her yönüyle olumsuz bir proje. Tüm uzmanlar kendi branşları üzerinden projenin riskini anlatıyor. Çevre ve ekolojik denge açısından, deprem açısından, güvenlik açısından ve tabiki ekonomik açıdan bu projenin büyük riskleri var. İstanbul'un büyük çoğunluğu projeye karşı çıkmasına rağmen bu projede ısrar etmek doğru değildir. Bizlerde üzerimize düşen görevimizi yapıyor ve yanlış olduğunu düşündüğümüz Kanal İstanbul Projesi'nin ÇED raporuna itiraz ediyoruz ve projenin rafa kaldırmasını umut ediyoruz." ifadelerini kullandı.
Yorumlar (18)
Adı Türkçe mi? 8 ay önce
Katar İstanbul, yaa pardon Kanal İstanbul olacaktı...Adı bile tuhaf ,mesela neden İstanbul kanalı değil? 4- 5 yıldır Arap Tv. lerinde pazarlanması ve Vatandaşlık verilmesine ne demeli?
Çarşı 8 ay önce
Yani çarşı her şeye karşı. Pkk egede ormanları yakarken de kınamışlarmı bunlar.
Abbas 8 ay önce
Görevinizi yapın.
Türkiye ıçin ne yapabilirim, hangi projeleriniz var acaba?
Gürol 8 ay önce
İkisinden biri gereksiz, seçmeni kandırmasınlar, biri kadrolu biri mütayid tipi
Düzce'li 8 ay önce
1596 sayfa olan çed raporunu gerçekten okuyup da en azından anladığı kısmına bilimsel şerh kayabilen varsa söylesin, göstersin sonra da itirazına biz de katılalım.Yoksa birilerinin talimatı ile hareket edip etmediklerini sorgulasınlar.
Hasan Can 8 ay önce
Kendi hakkımı muhalefet helal etmiyoum
AHMET HAKAN 8 ay önce
yav ne işiniz var kanalla manalla konple meyhane yapın orayı reis ayyaşlara meydan lazım dar alanda içemiyolar reis sizi dinler iptal eder şimdi bunlara oy vermeye devam edin ülkücü kardeşler bahceliye kızın verin iyi partiye
Düzceli 8 ay önce
Düzce’deki yapılaşmayı hallettiler sıra İstanbul ‘a geldi.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık