banner615

banner614

banner701

KARAMOLLAOĞLU’NDAN FINDIK TEPKİSİ

banner619

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu partisinin Akçakoca’daki gençlik kampına giderken Cuma namazını Düzce Burhaniye Camisi’nde kıldı. Karamollaoğlu, cami çıkısı gündemdeki konuları değerlendirdi.

Siyaset 31.08.2018, 14:46 31.08.2018, 19:16
1945
banner682

Yaşanan ekonomik kriz, fındık fiyatının hala açıklanmaması ve yerel seçimler konusunda açıklamalar gelmeye devam ediyor. Saadet Partisi Gençlik Kollarının Akçakoca’daki kampına katılmak için Düzce’den geçen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu da Cuma namazını Burhaniye Camisi’nde kıldı.

“İnşallah gerekli adımlar atılacak”
Cami çıkışı basın mensuplarının sorularını cevaplayan Karamollaoğlu, ilk olarak yaşanan ekonomik sıkıntıya değindi ve şu şekilde konuştu:

“Ülkemiz ve dünya sıkıntılı bir dönemden geçiyor. İnşallah bu dönemi huzur içinde, aklıselim şekilde geçirmeyi Allah nasip etsin. İnşallah bu sıkıntılar yaşanır ama gelir geçer. Ekonomide de bir takım sıkıntılar yaşanıyor. Hepimiz bunu yaşıyoruz. Bu sıkıntıların çözülmesi için de ekonominin sağlam temeller üzerine oturtulması gerekiyor. Dışarıdaki ülkeler bize karşı sempati duymazlar. Ellerinden gelse bizi bir kaşık suda boğarlar ama biz bütün kabahati onlara yükler üzerimize düşeni yerine getirmezsek doğru bir şey değil. Onun için ekonominin sağlam bir temele oturtulması gerekiyor. Bu da üretimden geçer. Yani ısrafın, boşa giden paranın tamamının üretime yönlendirilmesi gerekiyor. Hem tarım ve hayvancılıkta hem de sanayi ve teknolojide.  İnşallah bunlarda görülecek ve gerekli adımlar atılacak.”

“Buna acil bir tedbir alınması gerekiyor”
Düzce’de de üreticilerin merakla beklediği fındık fiyatı konusuna değinen Karamollaoğlu, konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü:

“Tarımda maalesef hükümetin bir serbest pazar anlayışı var. Ancak bizim çiftçimiz, üreticimiz yeteri şekilde organize olmadığı için özellikle bazı bölgelerde hayati değer taşıyan fındık gibi ürünlere devletin itina etmesi gerekiyor. Aslında her ürün için bir politika belirlenmesi gerekir. Fındıkta böyle bir şey maalesef yapılmıyor. Bütün dünya fındığının yüzde 70’ini Türkiye üretiyor ama fiyatı başkaları belirliyor. Bunu anlamak da kabullenmek de mümkün değildir. Üreticimiz maalesef yeterince kazanamıyor. Buna acil bir tedbir alınması gerekiyor.”

“Çalışmalara cumartesi günü başlayacağız”
Son olarak yerel seçimlere değinen Karamollaoğlu, şöyle konuştu:

“Ülkemizde maalesef ittifak konusu abartılıyor. Yerel seçimlerde ittifak olması söz konusu değildir. Bu doğru olmaz. Biz de yerel seçimler için cumartesi günü Ankara’da bir araya gelerek çalışmalara başlayacağız. Her yerden aday çıkaracağız. Yerel seçimler için gereken çalışmalara parti olarak cumartesi günü başlayacağız.”

Haber: M. AYDIN

Yorumlar (17)
Keriman Halis 2 yıl önce
Bence fiyat filan açıklanmasın Zaten elde fındık kalmadı Önümüzdeki sene açıklarsınız
Zanaatkar ve Esnaf Düzcel 2 yıl önce
Hikmet Keskin Bey nerede 20 si kesin demişti. Yoksa kargalar mi götürdü. İnsanlarla bilip bilmeden dalga geçiyor. KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİ, fındıkta komisyon yok. Nerde Hikmet bey
Celalettin yıldız 2 yıl önce
Dış güçlerin bu ülkeye saldırdığı doğru.peki siz hangi tarafta duruyorsunuz.tabiki dış güçlerin yanında.gerci her zamanki haliniz.vatan hainleriyle kol kola.
Vatandas 2 yıl önce
Findik fiyatı 11.25 tl gayet güzel geçen sene 8.50 tl idi yüzde 25 zam yapmışlar gayet güzel vatandasda memnun Allah razı olsun nu italyan firmasından oda almasa fındığı kime satacağız..
Can 2 yıl önce
Bizim findigimiz yok,ormani kesip findik dikmemis dedemiz..kuruyemisciden findik alip yiyoruz..bizide dusunun yemiyelimmi findik..5 tl.olsunki bol bol yiyelim..15 tl olsunda mahrum mu kalalim dostlar...
Duzceli 2 yıl önce
Kurtar bizi temel dede...dedem benim komik olmayin chp ile bir oldunuz..vatana millete bi faydaniz yok...
Aziziyeli 2 yıl önce
Adam gibi adam iste fisko yoksa vu uretici kaybetmrye mahkum birliktelik sart
nsm 2 yıl önce
ne tedbiri alirsak alalim. kendisini mütemadiyen aldatanlara karsi Allah'in verdigi beyni kullanmamakta israr edildigi sürece findik üreticileri alcak sürünmeye devam edecekler.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
parçalı bulutlu