banner615

banner614

banner620

KESKİN 28 ŞUBAT’I KINADI!

banner619

AK Parti Düzce İl Başkanı Mustafa Keskin, 28 Şubat post-modern darbesini unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını kaydederek 28 Şubat’ta Türkiye’nin “Demokrasiye Balans Ayarı” gerekçesi ile karanlık bir sürecin içerisine itildiğini belirterek, “O gün hakları zorla elinden alınanlar, siyaset yapması engellenenler, başörtüsü nedeniyle eğitim hakkından edilenler bugün TBMM’de Türk Milleti’ne hakkıyla hizmet ediyor” dedi.

Siyaset 28.02.2019, 13:44 28.02.2019, 17:42
600
banner621

Türkiye siyasi tarihine geçen kararlar ve bu kararların uygulanması sırasında Türkiye'de siyasi, idari, hukuki ve toplumsal alanlarda yaşanan değişimlere neden olan ve “Post-Modern Darbe” olarak adlandırılan 28 Şubat Darbesi’nin 22.yılında bir basın açıklaması yapan AK Parti İl Başkanı Mustafa Keskin, “Allah o günleri bir daha yaşatmasın” dedi.

AK Parti İl Binasında gerçekleştirilen basın açıklamasına gençlik ve kadın kolları ile çok sayıda partili katıldı.

Ellerine dövizleri alan partililer 28 Şubat Post-Modern Darbesi’ni kınadı.“Siyasi iradeye müdahale etme girişiminde bulunmuşlardır”
“Türkiye Cumhuriyeti, 28 Şubat 1997 tarihinde ‘Demokrasiye Balans Ayarı’ bahanesiyle karanlık bir sürecin içerisine itilmiştir” diyerek sözlerine başlayan Keskin, şunları kaydetti:

“Post Modern Darbe’nin yıl dönümünde demokrasiye yönelik tüm müdahalelerin bir insanlık suçu olduğunu haykırmak için bugün bir aradayız. Yıllar önce bugün, demokrasiyi bir türlü hazmedemeyen vesayet odakları, yetkilerinin dışında devlet gücünü kullanarak, millet iradesiyle seçilen siyasi iradeye müdahale etme girişiminde bulunmuşlardır.”

“Ülkemizi hukuk devlet olmaktan çıkardılar”
Keskin 2002’den bu yana AK Parti olarak 28 Şubat Darbe Girişiminin izlerini silmek için çalıştıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Bu post modern darbe girişiminde ülkemizi hukuk devleti olmaktan çıkarıp ideolojik zulümleriyle insanları değerlerine, inançlarına, kültürüne göre bölerek kategorize ettiler. Demokrasi faciası yaşanan Türkiye’de dini inançları gerekçesiyle eğitim ve çalışma hakları başta olmak üzere sosyal ve ekonomik haklarından yoksun bırakılan bir nesil toplumsal hayatın dışına çıkartıldı.”“Başörtüsü nedeniyle eğitim hakkı engellenenler şimdi TBMM’de Türk Milleti’ni temsil ediyor”
AK Parti İl Başkanı Keskin 28 Şubat günlerinde inançlarının yükümlülüğünü yerine getiren başörtülü kadınların bu nedenle bedel ödediğini ve çok acılar çektiklerini söyledi. O günlerin yaralarının kapandığının ancak izlerinin hala devam ettiğini ve o gün hakları zorla elinden alınanların, siyaset yapması engellenenlerin, başörtüsü nedeniyle eğitim hakkından edilenlerin bugün TBMM’de Türk Milleti’ne hakkıyla hizmet ettiğini dile getirdi. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün milli iradeden aldığı güç ve inançla, vesayetçilerden, zulmedenlerden ve darbecilerden hukuk yoluyla hesap sorduğunu söyledi.“Hükümetimiz ve milletimiz darbeci zihniyeti tarihin karanlık sayfalarına gömdü”

15 Temmuz hain darbe girişimine de değinen Mustafa Keskin, şunları söyledi:

 “Aziz milletimiz 15 Temmuz alçak darbe girişiminde demokrasi destanı yazarak Anadolu topraklarında darbeler tarihine nokta koymuştur. AK Parti iktidarıyla birlikte kırılan vesayet sistemi sonucunda böyle meş’um günlerin yaşanmaması için millet olarak hep birlikte omuz omuza mücadele etmeye devam edeceğiz. Darbeci zihniyeti tarihin karanlık sayfalarına gömen hükümetimiz ve milletimiz sayesinde artık hiç kimse devletin gücünü kullanarak milli iradeye kast etmeyi aklının ucundan bile geçiremez. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde vesayet odaklarına ve darbeci zihniyete karşı AK Parti olarak kararlı tavrımızdan ödün vermedik, vermeyeceğiz. AK parti ana kademe, kadın ve gençlik kolları olarak bizler üzerimize düşen görevin farkındayız. 28 Şubat’ta ikna olmadık. O dönem yaşananları unutmadık, unutturmayacağız. 28 Şubat’taki mağduriyetlerin, çektirilen acıların, yaşatılan ayrılıkların acısı yüreklerde sonsuza dek kalacak.”

Keskin son olarak, “Allah bir daha o günleri göstermesin” dedi.

Haber: H.DURNA


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner626
Yorumlar (9)
hüseyin şevki topuz 13 ay önce
geçen gün yine mağdurum ...
milletin aklıyla oynamayı 13 ay önce
bu FETÖ belası da her yere bulaşmış bir tek meclise bulaşmamış :) yaw he he
Kanertesi 13 ay önce
Siyasi ayağı nerde kaldı melih gökçek niye yargılanmadı sulama dön diyenlere ne oldu
kazım 13 ay önce
patapes soğann...
Serdar Gürler 13 ay önce
Siz neyi anlatıyorsunuz yaa meclismi bıraktınız kula kulluk edilmez bir tek ALLAH,a kulluk edilir ama sizde tam tersine çıkarlarınız doğrultusunda yapamayacağınız hiçbirşey yok az bile yapmışlar sizin gibilere keşke kökünüzü kazısalardı.
DÜZCE HALKI 13 ay önce
AK PARTİYE GÖNÜL VERENLER OLARAK İL YÖNETİMİMİZİN MİLLETVEKİLLERİMİZİN VE ADAYIMIZ SN FARUK ÖZLÜNÜN SONUNA KADAR ARKASINDAYIZ. 28 ŞUBAT ZİHNİYETİNE İZİN VERMİYECEĞİZ. KAZANAN DEMOKRASİ OLACAK!
Yüzsüzlere 13 ay önce
Tuzakların en büyüğünü ALLAH kurar.utanmaz arlanmaz insanlar sürüsü.Bide rahmetle andıkları siyasetçiler var ya..yazık size.Erbakan hocayı rahmetle anıyorum
Gercekler 13 ay önce
ülkenin halini eleştiriyorsunuz ya kafanızı kumdan çıkarın 28 şubatu inceleyin.cumhurbaskanindan medyasından askeriyesinden üniversitesinden saymakla bitmez hani demokrasi diyorsunuz ya.Yandaşligı görürsünüz kralını
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif kar yağışlı