banner615

banner614

banner701

'KESKİN' KARAR !

banner619

Nisan ayında yapılacak Düzce İl Genel Meclisi başkanlığı seçimleri nedeniyle AK Parti'de hareketli günler yaşanıyor. Eski vekillerin de kulis faaliyetlerine başladığı duyumları gelen başkanlık için şimdilik Mevcut Başkan Şinasi Akbulut, Cahit Aydın ve Dursun Çakır'ın adı geçiyor. Kararı verecek Hikmet Keskin başkanlığındaki il teşkilatının ise merkezden bir isim olan Cahit Aydın üzerine yoğunlaştığı konuşuluyor.

Siyaset 15.03.2016, 11:30 15.03.2016, 19:26
2595
'KESKİN' KARAR !
banner682
 Seçime adım adım...

İl Özel İdaresi'nin karar organı olan Düzce İl Genel Meclisi'nde başkanlık seçimine adım adım yaklaşılıyor. Nisan ayında üyeler arasından gizli oyla seçilecek olan başkan için meclis çoğunluğunu elinde bulunduran AK Parti'de şu günlerde 'Başkan kim olsun?' sorusuna yanıt aranıyor.

Kaşıkoğlu yine sahnede...

2 yıldır başkanlığı yürüten Şinasi Akbulut'un sesli olarak dile getirmese de başkanlığı tekrar istediği konuşulurken, kendisini o koltuğa taşıyan Eski İl Başkanı ve Milletvekili Metin Kaşıkoğlu'nun uzun süre sonra Düzce'de parti içi görüşmelerde bulunduğu kulislerden sızan bilgiler arasında... AK Parti İl Başkanı olduğu dönemde sağ kolu olarak görülen Şinasi Akbulut'un meclis başkanı olması yönünde karar alan Kaşıkoğlu'nun yeni bir ismi mi yoksa yine Akbulut'u mu desteklediği henüz bilinmiyor.

Cahit Aydın ismi ağır basıyor

Mevcut başkan dışında İGM AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Aydın ile Akçakoca İGM Üyesi Dursun Çakır isimleri başkanlık koltuğunun en güçlü adayları olarak gösteriliyor. AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin'in yönetimi ve milletvekilleri ile istişarelerde bulunduğu başkanlık için uzlaşmacı bir yol izlemek istediği biliniyor. Bu doğrultuda partideki her kesimden görüş alan Keskin'in merkezden bir isim olan Grup Başkan Vekili Cahit Aydın üzerinde yoğunlaştığı konuşuluyor. Eski AK Partili İl Genel Meclisi başkanlarına bakıldığında merkezden isimlerin ağır basması Aydın'ı 1-0 öne geçirirken, bu isimler dışında sürpriz bir adayın da gösterilebileceği dillendiriliyor.

Gözler İl Başkanı Keskin'de...

Uzun süredir partiye emek veren ve Akçakoca İlçe Teşkilatı'nın kurucuları arasında yer alan Dursun Çakır'ın ters köşe yapılarak başkanlığı göğüsleme ihtimalinin yüksek olduğu parti kulislerinden sızarken gözler şimdi son kararı verecek olan İl Başkanı Hikmet Keskin'de... Aktif olarak partide görev almayan isimlerin bile hareketlenmesine neden olan Düzce'nin geleceği için önemli bir koltuk olan Düzce İl Genel Meclisi başkanlığı için AK Parti içinde yaşanan kıyasıya rekabetin sonucunda kazananın kim olacağı merakla bekleniyor.

Haber:C.ÜSTÜNER

 

Yorumlar (21)
köylü 4 yıl önce
cahit aydın bu işi başaracaktır,kimsenin kuşkusu olmasın,,çünki yemez ve yedirmez,,,,
toplum ve halk 4 yıl önce
al fevaiyi vur cahite kısacası bunlar rant düşkünü pastanın el değiştirmesini istemezler.
Cahit aydın olsun 4 yıl önce
Cahit aydın olsun bu dönem ak partinin yeme dònemi nede olsa inönü parkı yetmedi birde kent parkı falan alsın ağaçları kesip beton binalar yapsın. Tabi adam haklı ak parti onun sayesinde kazanıyor. Tayyip erdoğan bu düz ceza olanları bilse sokağa çıkma yasağı olan eder ak yöneticilere müdahale ederdi.
halk 4 yıl önce
Size oy vermeyeceğim
X 4 yıl önce
Vay be.komedi gibisiniz teşkilat olarak.ulan duzcenin haline bak şunların koltuk kavgasına bak.inanin mide bulandiriyorsunuz artık
akpli 4 yıl önce
isa dayı duruma el koy
Muhalefete muhalif 4 yıl önce
Ak partiliyim ama cahit aydın olmaz.halk ak prtiyi seviyor diye hep dayatma olmaz. Bence akçakoca olmalı neden. Ciddi anlamda ak parti desteği veren akcakocadan bir cekil olmadı bari bu olsun. Sahiden cahit aydının eğitimi nedir.Bende merak ettim. Seçim önemli. Umarım başkan bu hassas terazide doğru tartar.
mühendis 4 yıl önce
il genel meclisi başkanı olmak için bir tahsil kriteri varmı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
az bulutlu