banner615

banner614

banner701

ÖNCÜ HABER ESNAFIN SESİ OLMUŞTU

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Öncü Haber’inde gündeme getirdiği sigorta prim borcu olan çok sayıda esnaf ve sanatkarın, sağlık hizmetlerinden tam olarak yararlanmamasını TBMM’de gündeme taşıdı. Konuşmasında 60 günün üzerinde prim borcu olan esnafın ilaçlarını alamadığını belirten Yılmaz, “En azından yıl sonuna kadar prim borçlu esnafımızın ilaçlarını alabilmesi sağlanmalıdır” dedi.

Siyaset 19.02.2020, 17:16 21.02.2020, 13:27
1449
banner682

Düzce'de ve yurt genelinde kepenk açan binlerce esnaf ekonomik darboğaz nedeniyle prim borcunu ödemekte zorlanırken, bu sıkıntı sağlık hizmetlerinden tam olarak yararlanmalarının da önüne geçiyor.Bu sıkıntıyı TBMM’de gündeme taşıyan MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, 60 günün üzerinde prim borcu olan esnafın ilaçlarını alamadığını belirterek  “En azından yıl sonuna kadar prim borçlu esnafımızın ilaçlarını alabilmesi sağlanmalıdır” diye konuştu.


MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın TBMM’de yaptığı konuşma şöyle:
“2018 Ağustos ayından itibaren maruz kaldığımız ekonomik saldırılar nedeniyle bağ kur primlerini ödeyemeyen esnafımız sağlık hizmetlerinden yararlanamamıştır.

Esnafımızın sesini duyan Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Selçuk, önce prim borcu olanların 2019 yılı sonuna kadar muayene ve tetkiklerini yaptırabileceklerini açıklamış sonra 8 Ocak 2020 tarihin de de bu süreyi 2020 yıl sonuna kadar uzattığını söylemiştir. Bu yapılan uygulamayı desteklemekle beraber eksik bulduğumuzu ifade etmek istiyoruz.

Zira prim borcu olan esnafımız her ne kadar muayene oluyorsa da 60 günün üzerinde prim borcu olan esnafımız ilaçlarını alamamaktadır. Hastanın muayene olup ilacını alamaması hastaya hiçbir fayda sağlamayacağı göz önünde bulundurularak en azından yılsonuna kadar prim borçlu esnafımızın ilaçlarını alabilmesi sağlanmalıdır.”

Yorumlar (4)
vatandaş. 8 ay önce
Çok merak ediyorum: Bu kişinin genel ülke siyaseti ile igili herhangi bir düşüncesi var mı? Mesela, Suriye'ye asker gönderme konusunda kendi fikri var mı? Mesela kendine has küçük ekonomik bilgileri mevcut mu?
Vatandaş 8 ay önce
Neden olmasın ki senin bile vardır kaldı ki vekilin neden olmasın ?
Orhan 8 ay önce
Teşekkürler Ümit bey,Dile getirip hatırda tutulması güzel.
Vatandaş 8 ay önce
Ümit bey gss borçlularının durumunu sorun siz. Bırakın zenginin devletten kaçırdığı vergiyi. İçlerinden kaçı işçisine ssk yapıyor bir onu araştır önce.
29°
parçalı bulutlu