banner615

banner614

banner701

ÖZLÜ’DEN TANAL’A SERT TEPKİ

banner619

Geçmişte bakanlık ile milletvekilliği yapan ve şuan Düzce Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Faruk Özlü, kendisini hızlı tren üzerinden “Düzce için ne yaptı?” diye eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a zehir zemberek cevap verdi. Önce memleketi için yaptıklarını sıralayan Özlü, ardından “Peki sen ne yaptın? Tweet attın, laf attın, çamur attın! Kara çaldın. Zaten bugüne kadar Düzce için başka ne yaptın ki? Hecinlere gittin, insanları kışkırttın, nöbet tutup şov yaptın! Düzce’ye bir kuruşluk faydan oldu ise lütfen söyle. Hadi oradan.” ifadelerini kullandı.

Siyaset 06.01.2020, 10:27 07.01.2020, 11:48
2379
banner682
Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü hızlı tren konusunda kendisini eleştiren CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal’a sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile yanıt verdi. Özlü, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Düzce'ye bir kuruş fayda sağlamamış birini arıyorsan aynaya bak”
“Sayın Mahmut Tanal, Bakanlığım ve Düzce Belediye Başkanlığım süresince Düzce’ye ne yaptığımı sormuşsunuz. Bu konuda size sadece iki örnek vereyim; Bakanlık dönemimde Düzce Teknopark binasını yaptım. Bu; Düzce’me 28 Milyon 750 Bin TL'lik yatırım dernektir. Belediye başkanlığım süresince milletimizin parklarını fuzuli işgalden kurtardım. Tertemiz hale gelirdim. Parklarımızı, milletimizin kullanımına açtım, kimsenin yapamadığını yaptım. Sen kaç yıldır milletvekilisin, İstanbul için ne yaptın? Düzce için ne yaptın? Bugüne kadar Düzce'ye 28 kuruş faydan oldu mu ki benim ne yaptığımı soruyorsun? 28 kuruş katkın oldu ise hemen yaz; Ki sözlerimi geri alayım. Lütfen sen önce, yıllardır aldığın milletvekili maaşını hak edip etmediğini sorgula! Düzce'ye bir kuruş fayda sağlamamış birini arıyorsan aynaya bak Sayın Mahmut Tanal orada göreceksin.”
 
“Tweet attın, laf attın, çamur attın!”
Düzce’den geçmesi istenen Yüksek Hızlı Tren konusunu bundan 3 yıl önce Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ile görüştüğünü anımsatan Başkan Özlü, şöyle devam etti:
“Düzce güzergahında, coğrafi olarak yüzde 2'nin üzerinde bir eğimden kaynaklanan teknik bir sorun olduğunu ifade etmişlerdi. Bugünlerde konu tekrar gündeme gelince, bundan iki hafta kadar önce bir Japon bilim adamı, Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcıları ile görüştüm. Konuyu çok iyi bildiklerini, uzmanlarının olabilirliği üzerinde çalıştıklarını ifade ettiler. Yani konu şu an işin uzmanlarının elinde. Şu anda başka bir güzergah olsun diye aktif bir çalışma da yok. Sanki bu proje elimizden kaçıyormuş gibi bir gündem oluşturmayı faydalı bulmadığımı da bir soru üzerine Düzcelilerle paylaştım. Yani diyorum ki; bizler Yüksek Hızlı Tren uzmanı değiliz, bırakalım uzmanları bu projeyi çalışsın. Onlar en doğru kararı verecektir. Şimdi Sayın Mahmut Tanal sana soruyorum, ben bunları yaptım ve işi uzmanlarına bırakalım diyorum. Peki sen ne diyorsun ve ne yaptın? Tweet attın, laf attın, çamur attın! Kara çaldın. Zaten bugüne kadar Düzce için başka ne yaptın ki? Hecinlere gittin, insanları kışkırttın, nöbet tutup şov yaptın! Düzce’ye bir kuruşluk faydan oldu ise lütfen söyle. Hadi oradan.”

 
Yorumlar (18)
Duzce 8 ay önce
Sert tepki mi başlığa bakya sanki tepki vermeye hakkı var yalanmı adamın dedikleri
Düzceli 8 ay önce
Tanal sonuna kadar dogru konuşmussun tebrik ediyorum sizi
Duzcee 8 ay önce
Ne yapılacak görecez seçim zamanı ne söyleyecekler Aaaaa yapacaktık tanal engelledi:)
ilker 8 ay önce
Sy başkan pardon sy bakan bu adam İstanbul Mv sizden fazla Düzce için kafasını yoruyor bakanlık gitti başkansınız Düzce için elini taşın altına koyanlara böylemi davranılır çoğunluk Cumhur ittifakında ama siz hız trene bile karşısınız
Sayın Başkan Pardon Bakan 8 ay önce
Bunları Sayın Tanal ın söylemesine gerek yok. Hiç bir şey yapamadığını sen daha iyi biliyorsun. Vesselam.
vatandaş 8 ay önce
borçları mahmut tanal yaptı. düzceyi 17 yıldır ce ha pe yönetiyor.. . tramvayı söktü, saat kulesini söktü ,rabiamızı söktü, (başkası sökse olay çıkardı) hızlı treni tanal engelliyor herhalde..
Öz karaelmasli 8 ay önce
Sayın başbakan azbile söylemişsiniz bu tanal denen şahıs insanlığın ve vekilligin yuzkarasi
Hadi oradan 8 ay önce
Tekno parkta ne faaliyet var kaç istihdam var kime ne kadar eğitim var?
Parkları harabe yaptın Bi zeminini bile düzeltemedin işin gücün boş konuşup sağı solu yıkmak AKP gömleği giymesen Düzce li yüzüne bakmaz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
21°
kapalı