banner615

banner614

banner701

PLANSIZLIĞIN FATURASI HALKA KESİLDİ!

banner619

Düzce'nin alt yapıda yaşadığı sıkıntılara parmak basan İYİ Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, "Belediye üç dönemdir, şehrin alt yapısını tamamlamaya çalışıyor ama bir türlü bitiremedi." diyerek, çalışmaların kamplumbağa hızında ilerlediğini savundu. Söz su alt yapısına geldiğinde ise musluklardan akan suyun sağlık açısından zararlı olan asbestli borularla taşındığına işaret etti ve ekledi: "Plansız yapılan işlerin faturası hep halka çıkarıldı."

Siyaset 06.03.2019, 14:01 07.03.2019, 04:03
1833
banner682

Seçim çalışmaları kapsamda esnafla bir araya gelen İYİ Parti ve CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, Düzce’nin plansız geliştiğini savundu.

Düzce'de şehirleşmede yanlış kararlar alındığını belirten Başkan Adayı Ömer Küçük, bunu şöyle açıkladı: "Bir şehrin alt yapısı bitirilmeden üst yapıyı gerçekleştirmek mümkün değildir. Düzce Belediyesi bundan ötürü bir türlü gelişemiyor."

 

"Düzce asbestli borulardan kurtulamadı"
Düzce’de içme suyu şebekesinden yağmur suyu hatlarına kadar birçok eksikliğin bulunduğunu belirten Küçük, şöyle konuştu: "2004 yılında Mehmet Keleş’in başkanlığı döneminde asbestli borular polietilen borularla değiştirilmeye başlanmıştı. Bu doğru bir karardı. Çünkü asbestli borular sağlıklı değildir. Ne var ki bu uygulama tamamlanmadı, Düzce hala asbestli borulardan taşınan suyu içmek zorunda bırakılıyor. Yine, alt yapıda yağmur suyu hatları döşenmeye başlandı. Bu çalışmada yarım bırakıldı. Öyle plansız işler yapıldı ki, yağmur suyu hatları döşenmeden asfalt yapıldı, sonra bu asfalt kaldırılarak, aynı yere yağmur suyu hatları döşendi. Sonrasında da üzerine asfalt döküldü. Yani bir yol iki kere asfaltlanmış oldu. Plansız yapılan işlerin faturası hep halka çıkarıldı. Düzce’de hala kanalizasyon olmayan bölgeler mevcuttur.’

 

"Her kurum, diğerinden habersiz alt yapı yaptı"
İYİ Parti CHP Düzce Belediye Başkan Adayı Ömer Küçük, alt yapı hizmeti veren kurumların dağınık çalıştığına da dikkat çekti. Küçük, bu konuda şu görüşlere yer verdi: "Düzce’de alt yapı hizmetleri veren kurumların eş güdümlü çalışması için kısa adı AYKOME olan Alt Yapı Koordinasyon Merkezi’ni oluşturdular. Ne var ki, sağlıklı altyapı amaçlı bu merkez bir türlü işletilemedi. Her kurum, diğerinden habersiz alt yapı yapmaya başladı. Böylelikle yollarımız köstebek yuvası haline geldi. AYKOME’nin başkanlığını Düzce Belediyesi yürütüyordu. Belediye bu görevi ciddiye almadı."
 
"Biz gelirsek eksiklikleri tamamlayacağız"
Küçük son olarak bir şehrin planlamasının uzun vadeli yatırımlara göre yapılması gerektiğini ifade ederek, "Biz gelirsek öncelikle şehrin alt yapı haritasını önümüze alacağız ve eksiklikleri tamamlayacağız." dedi.

Haber: C.ÜSTÜNER

Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner710
Yorumlar (4)
ömer başkan 1 yıl önce
inşAllah kazanan sen olacaksın
adamın teki 1 yıl önce
Keşke Ömer Küçük bağımsız aday olsaydı. Düzceli Chp'ye oy vermez. O yüzden iyi partiden aday oldu ama chp desteği ile. Faruk Özlü hayırlı olsun şimdiden. Ömer Bey'e Afyon'da hayırlı işler dilerim. Bir dahaki seçimde görüşürüz.
Omer 1 yıl önce
OMER küçük Başkan adayı siz işik hızında hakedersiniz altyapıyı
düzce 1 yıl önce
düzce de su çeşmeden içilir. mevcut yenileme çalışmalarının yanında yeni açılan alanların çalışması da yapılıyor. yapılmayana bakmadan önce yapılana bakmak lazım. bu işlerin gökten zembille inmediğini herkes biliyor. sonra bu kredinin ne işi var diye reklamı seviyolar...
23°
hafif yağmur