banner615

banner614

banner701

POTANSİYELİ YÜKSEK İLLER ÖN PLANDA

banner619

Ak Parti, Mart 2019'da yapılması planlanan yerel seçim hazırlıklarına bayram sonrası hemen başlayacak. AK Parti, önceliği, hem milletvekili sayısı bakımından üstün olduğu hem de belediye meclisindeki çoğunluğu elinde bulundurduğu “potansiyeli yüksek” illere verecek.

Siyaset 21.08.2018, 18:15 23.08.2018, 12:05
2545
banner682

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen ilk Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, yerel seçimlere yönelik ilk hedeflerini de ortaya koyan AK Parti'de hazırlıklar bayramdan hemen sonra başlayacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, gerek MKYK, gerekse ardından yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında ifade ettiği yerel seçim talimatları doğrultusunda aday belirleme süreçleri hızlı şekilde gerçekleştirilmeye başlanacak. Belediye başkanlarıyla ilgili hazırlanan raporlar değerlendirmeye alınarak, hangileriyle yola devam edilip hangileriyle edilmeyeceğine ilişkin karar da bir an önce verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın özellikle Hatay örneğinden hareketle, belediye başkanlığı Ak Parti’de olmamakla birlikte, hem Belediye Meclisi’nde çoğunluğu ellerinde bulundurdukları, hem de milletvekili sayısı bakımından üstün oldukları illere yoğunlaşılmasını istediği öğrenildi. Eskişehir’in de buna benzer bir yapıda olduğuna işaret eden Ak Parti kurmayları, ‘kazanma potansiyeli yüksek olan’ bu illere öncelik verileceği ve bir an önce çalışmalara başlanılarak, belediyenin kazanılması için yoğun bir çalışma yürütüleceğine işaret ettiler.

Özellikle bu şekilde potansiyel olmasına rağmen kaybedilmiş olan illerdeki ‘kayıp’ nedenleriyle ilgili detaylı bir çalışma yapılacak. Kamuoyu araştırmalarıyla yerelde potansiyeli en yüksek olan isimlerin kimler olduğu belirlenirken, hem de geçmişte aday belirleme sürecinde yaşanan sorunların ne ölçüde etkili olduğu ölçülecek. Böylece geçmişte sadece ‘yanlış aday’ nedeniyle kaybedilmiş olan iller ve ilçeler de tespit edilecek.

Haber: M. AYDIN

banner710
Yorumlar (16)
Realist 2 yıl önce
Yaşasın Komünistler bu işi 75 günde çözer...En azından dalacereci değiller.
m 2 yıl önce
Potansiyeli olmayan iller ile ilgilenilmeyecek mi yani ? Potansiyeli olmayan iller ile daha fazla ilgilenilmesi gerekmez mi
AKCUMAYERİ 2 yıl önce
Guclu Adaylardan biri İstanbuldan bir yakınım soyledi.milletvekili aday adayiis istanbuldan cumhurbaslanligi personeliymis genc biriymis.Soyadi dik sadık dikin akrabası olabilir.istanbul akpartide kuzenim yönetimde o söyledi.
Duzceli 2 yıl önce
Muhsin yavuz bu işin ehli artık il belediye başkanı olmalı
Ak Partili 2 yıl önce
Hikmet Keskin, zengin için var. Komisyoncu diğer adı, Fındığı kurban dolayıs ile herkes sattı zaten olmadı. Düzce il doğunun köylerinden daha berbat. Aklım almıyor. Reis Ankarada bunu görmeli. Ve düzce yönetimini kökten değiştirmeli.
Vatandaş 2 yıl önce
Ak parti il yönetimine yeni kan lazım
Fındıkçı 2 yıl önce
Önce fındığın fiyatını belirleyin sonra seçim çalışmalarına başlarsınız.
Serdar gürler 2 yıl önce
Boşuna ağlayıp zırlamayın hep aynı terranekuzu kuzu gidipte oyunuzu vereceksiniz yok fındık şu kadar yok bilmemne bu kadar hep şikayet sonrada sonuç yine aynı kendinizi kandırmayın zavallılar.
Düzceli 2 yıl önce
Ordu-Cumayeri-Merkezi yönetim şeklini değiştirirmediği sürece hiçbir cacık olmaz bu memlekette.
İş alamaz olduk kendi memleketimizde.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
12°
kapalı