banner615

banner614

banner701

SAĞLIK BAKANLIĞI YETKİLİLERİNE SESLENDİ

banner619

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz TBMM’de yaptığı konuşmada, Düzce’de yoğun bakım servislerinde bulunan yatak sayısının azlığını dile getirdi. Yoğun bakım servislerinde yatak azlığının yanı sıra doluluk oranının da yüksek olduğunu belirten Yılmaz, Sağlık Bakanlığı’ndan yatak sayısının bölge ortalamasına getirilmesini istedi.

Siyaset 31.01.2020, 11:50 31.01.2020, 17:12
1053
banner682

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz TBMM’de yaptığı konuşmada Düzce’de yoğun bakım servislerinin yatak sayısının yeterli olmadığını belirtti. Bölge illere göre yatak sayısının ortalamanın altında olduğunu belirten Yılmaz, Sağlık Bakanlığı yetkililerine çağrıda bulundu. Düzcelilerin yaşanan sıkıntılardan dolayı çevre illerde tedavi olmak zorunda kaldığını belirten Yılmaz, yatak kapasitesinin bir an önce yükseltilmesini istedi.
 
MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz’ın yaptığı konuşma şöyle:
“Düzce ilimizde özel, kamu ve üniversite olmak üzere toplam 77 adet yoğun bakım yatak sayısı mevcuttur. 387 bin nüfusu olan Düzce ilimizin ölçeğindeki diğer illerde bu sayısı ortalama 130 yoğun bakım yatağı görülmektedir.

Düzceli hemşerilerimiz yoğun bakım yatak sayısında yaşadığımız eksiklikten dolayı her gün rahatsızlanan hastalarına çevre illerden yer aramak durumunda kalmaktadır.

Ayrıca yoğun bakım yataklarındaki doluluk oranı yüzde 94’ler seviyesinde olduğu için üniversite hastanemizin kalp damar cerrahisi ve kardiyoloji dalları tarafından anjiyografi ve bypass işlemleri sınırlı sayıda yapılabilmektedir. Buda Düzceli hastalarımızın şehir dışında tedaviye gitmelerine sebep olmaktadır.

Sağlık Bakanlığı yetkililerimizden beklentimiz bir an önce Düzce de yoğun bakım yatak sayısının bölge ortalamasına getirilmesidir.”
 

Yorumlar (8)
Saygılı 8 ay önce
Sayın vekilim seçilirken şunu yapcaz bunu yapcaz dediniz ancak bakıldığında ortada hiç bir şey yok insanların sizden beklentisi çok buyuktu simdi ise ancak şikayetçi oluyorsunuz sizden istediğimiZ bu değilki bizde şikayetçi olurduk siz niye varsınz
adam 8 ay önce
sayın vekılım..konusuyorsun guzel.sokakta el de sıkıyorsun.ama bır ytane ıcraat varmı.ilhamı dahıl.hele ıl baskanı konusmayı bılmıyor ya.
ilhan 8 ay önce
sayın vekıl sıradan bır dernekcı gıbı anca konusuyorsun.sunu dedım bunu dedım dıye paso sanala cıkıyorsun.bırtane becerdıgın ısı desene duzce ıcın bır tane..ılhamı 1 sen 2 cok konusuyorsunuz ıs yok.
Yığılcalı 8 ay önce
Sayın vekilim düzce yığılca yolunuda söyleyin köstebek yuvası gibi cakirlar tarafını yama yapıyolar 2 gün sonra yine aynı he zamanki gibi gilenen
ümitlerde tükendi 8 ay önce
arasan telefona bakmaz, konuşsan kıymet vermez mikrafon gördüğünde şow. seni düzcede tanıyor yakında
Taner 8 ay önce
Dinleyen olmuş mu???
Vatandaş 8 ay önce
Sayın vekile ulaşamıyoruz. Belediye otobüsleriyle ilgili sorunları da bir dile getirse keşke.
Hamiyet 8 ay önce
Malesef söylediğiniz herşey doğru. Düzcemiz herşeyden mahrum.
29°
parçalı az bulutlu