banner615

banner614

banner701

YEMENİCİ İNDİRDİ YANMAZ BİNDİRDİ

banner619

Seçim öncesi “Halkın isteklerini yapacağım” diyen Başkan, yönettiği belediye meclis toplantısında bu lafını unuttu, suya yüzde 50 zammı meclisten geçirdi. Akçakoca’nın MHP’li Belediye Başkanı Okan Yanmaz, 10 yıldan bu yana zam yapılmayan suyu ‘Kaynak yok, mecburuz’ savunmasıyla yarı yarıya arttırdı. Ayrıca su borçlarının ödenmemesini bahane etti, halk bu duruma şaştı, kaldı.

Siyaset 03.05.2019, 19:48 04.05.2019, 19:48
3729
banner682

Akçakoca, 10 yıldır hiçbir yönetimin yapmadığını yapıp suyu yüzde 50 oranında arttıran Belediye Başkanı Okan Yanmaz’ı konuşuyor. Vatandaşın imarlı arsasına inşaat yapılmasın diye referandum düzenleyip bölgede oturanların görüşüne başvuran Yanmaz, konu Akçakoca’da yaşayan herkesi ilgilendiren suya gelince kendi bildiğini okudu. Yüzde 5 değil, 10 değil tam yüzde 50 gibi uçuk bir oranla suya zam yapılması kararını meclisten geçirdi.

İşte zamlı tarife

Akçakoca Belediye Meclisi Mayıs Ayı 2. oturumunda Bütçe Plan Komisyonu’na havale edilen su fiyatları ile ilgili düzenleme görüşüldü. Bütçe Plan Komisyonu’nun Konutlar'da normal sayaçlarda 2 lira olan suyun metreküpü 3 liraya, kartlı sayaçlarda metreküpü 150 kuruş olan suyun 2 liraya çıkarma önerisi oylamaya sunuldu.Bayramdan sonra sular zamlı akacak

Karar oylanmadan önce söz alan üyeler acele zammın sıkıntı yaratacağını uygulamaya bayramdan sonra geçilmesinin doğru olacağını söylediler.  Başkanlık makul buldu ve zammın 1 Haziran 2019’dan sonra yürürlüğe girmesi kararı alındı.

“Para lazım zam şart” gerekçesi

Başkan Okan Yanmaz zammın gerekçesini belediye kaynaklarında büyük bir kısıtlamanın söz konusu olduğu savunmasına sığınarak açıkladı. Seçilmeden önce rakibi Cüneyt Yemenici’yi sık sık hedef tahtasına koyan Yanmaz, Yemenici’nin bile yapmadığını yapıp suyu arttırmasının nedeni için bir de ödenmeyen borçları gösterdi.Tahsilat yapamıyor, borcunu ödeyen vatandaşa yük bindiriyor


Tahsil edilemeyen su borcunun 8 milyon lirayı bulduğunu belirten Yanmaz,  “Acilen yapılması gereken harcamaları için kaynak bulmamız lazım. Birçok alanda tasarrufa gidiyoruz. 10 yıldan beri de zam yapılmayan suya zam yapmak zorunluluğumuz vardır.” açıklamasında bulundu. Yapılan oylamada zam kararı kabul edildi.

Eski Başkan Yemenici: Biz indirdik, onlar zam yaptı

Öte yandan 31 Mart Yerel Seçimleri’nde koltuğu Okan Yanmaz’a kaptıran eski Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, haber merkezimize özel yaptığı zam değerlendirmesinde, “Benim dönemimde 2 lira olan metreküp fiyatını 1.5 liraya düşürmüştük. Okuma bedeli olan 5 TL’yi kaldırdık. Ayrıca kartlı sayacı teşvik için 50 ton bedava su verdik. Şu anki yönetim ise yüzde 50 oranında yüksek bir artışa imza attı.” dedi.
 

banner710
Yorumlar (25)
Hamdi 1 yıl önce
Zivalamayin.orda raki masalarinda yer icersiniz..belediyeye borcunuzu odemessiniz..gunluk cigara rakiya dunyanin parasi. Simdide.belediye 10 yilda suya 1 tl zam yapinca vir vir edersiniz..yiyip icip kisnemeyin.oncuye haber yapti diye zivalamayin.devlete belediyeye borcunuzu odeyin borcunuzu..
Vatandaş 1 yıl önce
Bu kistan beri herseye yaptigi zamlarla halkınn ilgini kemiğini kurutan televizyona çıkıp pişkin pişkin siritarak zam haberleri yaban damat albayrak ve akp li belediyelerin haberini niye yapmadin hiç öncü haber
Okan Görmüş Masum Köylü 1 yıl önce
Eee, seçimden önce dağıtılan paraların, alan-almayan herkesten tahsili lazım tabi ki. Niye şaşırıyorsunuz????
Piri Reis 1 yıl önce
mhp akp nin yan bahçesi yesinler birbirini
Kemal kaya 1 yıl önce
odemeyenin yanına kâr kalıyor herzaman ödeyen cezalandırılır
Zam az.. 1 yıl önce
Liderinde ayni sende..daha cok ararsin fikret basskani..az zam yapmiş daha cok yapmalydin.
Seni istemedik 1 yıl önce
Seni hic istemedim.hala daha istemedim.insAllah en kisa zamanda istifa edersin.halkin daha fazla nefretini kazanmadan hit bence.
Murat 1 yıl önce
Şöle bir baslık olsa daha iyi olırdu akp den devraldigi bekediyenin borcu çok olunca hacizlık bir dünya borcu olunca belediyenin. İşin içinden çıkamayinca suya zam yapmak zorunda kaldi arkadaslar akpden devrolan bütün belediyeler borcbatagı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
20°
kapalı