banner615

banner614

banner701

150 SPORCU KATILDI

Düzce Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü tarafından Minikler ve Süper minikler Judo Şampiyonası il birinciliği müsabakası Akçakoca’da gerçekleştirildi.

Spor 21.10.2018, 15:47 21.10.2018, 18:44
531
banner682

Düzce Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü tarafından Minikler ve Süper minikler Judo Şampiyonası il birinciliği müsabakası Akçakoca Kapalı Spor Salonunda 7-9 yaş arası 150 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi.

Judo Antrenörü ve Judo İl Temsilcisi Ayhan Alayıldız, şampiyona ile ilgili yaptığı açıklamada, Düzce ilinde minikler ve süper minikler il birinciliği müsabakaları gerçekleştirdiklerini söyledi. Çilimli ve Akçakoca ilçelerinden 150 sporcu katıldığını belirten Alayıldız, şöyle konuştu:
"Düzce genelinde judo sporuna erken yaşlarda giren ve ter döken çocuklarımız bugün burada. Çocuklarımızın kaynaşması ve gelişmesi için bu gibi müsabakalar çok önemlidir. İleri ki tarihlerde yapacağımız bölge müsabakaları, Türkiye şampiyonaları referans olması amacıyla böyle bir müsabaka gerçekleştirdik. Müsabakalar sonucunda dereceye girenler il birincisi olacak."

Alayıldız, amaçların bölge ve Türkiye Şampiyonlarına katılmak olduğunu belirterek, "Bu turnuvalarda birinci gelenleri Bölge müsabakası ve Türkiye Şampiyonası göndereceğiz. Bu müsabakalar turnuvalar için referans olacak." diye konuştu.

HABER: S. ŞEN


 
banner710
Yorumlar (0)
31°
açık