banner615

banner614

banner701

BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİLER

Türkiye'nin bir çok ilinde yerel yönetimler tarafından kulüp ayırt etmeksizin amatör takımlara yardım ve destek sağlanırken Düzce iline herhangi bir yardım yapılmaması amatör takımların kapanmasına sebep oluyor. Düzce amatör takım başkanlarının dikkatinden kaçmayan bu durum, “Düzce üvey evlat mı?” yorumlarını da beraberinde getiriyor. Son olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi amatör spor kulüplerine maddi destek sağladı.

Spor 23.08.2016, 13:22
591
BÖYLE TEPKİ GÖSTERDİLER
banner682

Türkiye’nin bütün illerinde amatör takımlara yapılan yardımlar bir çığ gibi büyürken Düzce iline yardım yapılmaması amatör takımların bir bir kapanmasına neden oldu. Düzce Süper Amatör takımlarından AydınpınarsporAziziyespor ve Karaca Çobanspor takımlarının ligde zor günler yaşadığı ve lige çıkıp çıkmayacağı konuşulanlar arasında. Birçok amatör takımın ise lige çıkamayacağı öğrenildi. Kulüp başkanlarının isyan bayraklarını çektiği Düzce ilinde amatör takımlara sahip çıkılması isteniyor. Bir takımda 50 sporcunun olduğunu anımsatan bazı amatör takım başkanları, Düzce’de toplam 70 takımın olduğunu ayrıca birçok gence kucak açtıklarını söyledi ve şöyle konuştu: “Düzce Belediyesi, Düzce Valiliği ve Düzce İl Özel idaresi’nin takımlara sahip çıkması gerekiyor. Diğer illere baktığımızda Muğla Büyükşehir Belediyesi’ne 2016-2017 Futbol Sezonunda BAL'da yer alan kulüplerine 60'ar bin TL, Süper Amatörde yer alan kulüplere 12'şer bin TL, 1.Amatör Kümede yer alan kulüplere 10'ar bin TL ve 2.Amatör Kümede yer alan Kulüpler ile Alt yapı liglerinde takımı bulunan spor kulüplerine de 6'şar bin TL maddi yardım yapıldı.”

Muğla'da örnek yardım

Öte yandan Düzce'de durum böyleyken Muğla'da büyükşehir belediyesinden amatör takımlara önemli bir yardım geldi. Belediye tarafından hem geçtiğimiz sezon hem de bu sezon diğer desteklerinin yanında maddi destek de yapılarak kulüplerin yeniden canlanmaya başlaması sağlandı. Düzenlenen törenle yardım çekleri verilen kulüplere yönelik konuşan Büyükşehir Belediyesi Turizm ve Spor Daire Başkanı Ali İnan, “Yardımlarımız sadece maddi değil, Türkiye Şampiyonası'na giden takımlara araç desteğinin yanında yapılacak yeni spor tesisleri ile devam edecek.” dedi.

Haber: M. YILDIRIM

banner710
Yorumlar (4)
yönetici 4 yıl önce
kusura bakmayın ama bunun büyük şehri küçük şehri yok beledeyenin asli görevlerindenbiride spor kulüplerimizi desdemklemektir diğer belediyeler enayimi kendi şehirlerindki kulüplere her yardım yapılıyor bakabilirsiniz
Düzce belediyesi in aı go 4 yıl önce
Gençliğe hizmettir diğer il belediye si bunları yaparken bunları düdunuyor
adamın teki 4 yıl önce
Muğla büyükşehir Düzce'yle karşılatırmayın. Hem herkes öncelikle asli görevini yapsın, belediye belediyeciliğini hakkıyla yaptıktan sonra sıra size gelir. Belediye önce gerçek işini yapsın.
sportmen 4 yıl önce
düzcede düzce belediyesi ne iş yaparki anlamış değilim sadece düzce belediyespora destek veriliyor diğer takımlar kendi imkanları ile yardırmaya devam oda nereye kadar kulüp kapanana kadar =)
24°
parçalı bulutlu