banner615

banner614

banner701

FUTBOL EĞİTİMİ VERİLECEK

Türkiye Futbol Federasyonu ve Adalet Bakanlığı iş birliğinde hayata geçen futbol eğitimi projesi kapsamında cezaevlerinde gençlere futbol eğitimi veriliyor.

Spor 09.09.2016, 17:44
502
FUTBOL EĞİTİMİ VERİLECEK
banner682

Türkiye Futbol Federasyonu  ve Adalet Bakanlığı, işbirliğinde düzenlenen, Ceza ve Tevkif Evleri'ndeki gençlere yönelik futbol eğitim projesinin ilk ayağı olan antrenör eğitimi "Grassroots Liderlik Kursu" ile başladı.

Proje kapsamında, Türkiye genelindeki 12 merkezde, 16-18 yaş arası tutuklu ve hükümlü gençlere futbol eğitimi verilmesi ve bu gençlerin futbol yoluyla topluma katılımlarının desteklenmesi hedefleniyor.

Projenin uygulanacağı ceza ve tevkif evlerinde belirlenen personele temel antrenörlük eğitimi verilerek, futbolun bütünleştirici etkisinin ortaya konulması amaçlanıyor. Antrenör adayları tamamladıkları ilk yardım kursunun ardından  başlayan Grassroots Liderlik Kursu'nda teorik ve pratik futbol eğitimi ile iletişim eğitimi alıyor.

 Kursun tamamlanmasının ardından, gençlerin futbol eğitimleri başlayacak. Dezavantajlı futbolu ve çocuk futbolu çalışmaları kapsamında düzenlenen bu projenin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi hedefleniyor.

11-12 yaş grubu çocukların hedef kitlesini oluşturduğu projede yer alacak gönüllüler, üniversite öğrencileri ya da mezunlarından seçiliyor. 


Haber; M.YILDIRIM
banner710
Yorumlar (0)
31°
açık