banner615

banner614

banner701

KAMPANYAYA 10 BİN TL BAĞIŞLADI

banner619

"Düzcespor'a destek ol, yaşadığın kentin takımına sahip çık" kampanyası kapsamında Düzcespor'a ilk destek Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü'den geldi. Özlü, Düzcespor'a 10 bin TL destekte bulundu.

Spor 27.05.2019, 18:39 28.05.2019, 17:43
5046
banner682

Düzcespor Şıralık Tesisleri’nde gerçekleştirilen toplantıda, finansal sıkıntılar yaşayan Düzcespor için kampanya başlatıldı.

Yeni sezon hazırlıklara öncesinde borç yükünü azaltmak isteyen kulübe destek toplamak için bir araya gelen Düzcespor Yöneticileri ve Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü kampanyanın startını verdi.

10 Bin TL’lik İlk bağışı yapan Başkan Özlü, 150 Düzceli’nin bu desteği vermesi ve belediyenin 1.5 milyon katkısı ile finansal sorunların büyük ölçüde aşılacağını belirtti.“Düzce'nin takımına sahip çıkması için böyle bir yöntem geliştirdik”


Gerçekleştirilen kampanya hakkında açıklamalarda bulunan Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü şu bilgileri aktardı:

“Biliyorsunuz Düzcespor’un eskiden beri gelen borçları var. Aslında hiçbir zaman borçsuz olmadı. Fakat bu dönem hem Düzcespor’un mevcut borçlarının ödenmesi hem de yeni sezonda futbolcu transfer edebilmek için birtakım mali planlamalar yapmak gerekiyor. Biz belediye olarak Düzcespor yönetiminde yer almıyoruz, destekliyoruz. Bütün Düzce'nin takımına sahip çıkması için böyle bir yöntem geliştirdik. Bu yöntem başlangıçta Düzcespor’un transfer yapabilmesinin önünü açabilecek olan mali bütçenin oluşturulmasını kapsıyor. Bu bütçe başlangıçta 1 buçuk milyon Türk lirası. Önümüzde ki 10 gün içerisinde 1-1,5 milyon lira kaynağı temin etmek durumundayız. 150 Düzceli’nin 10’ar bin lira bağış yapmasını ön görüyoruz. Gücü yeten bütün hemşerilerimizin bu bağışı yapmasını istiyoruz.  İlk bağışı ben yaptım. Şimdi sıra Düzceliler ’de.”Yatırımlar yapacağız ama para şu an lazım”

Toplanan paranın kullanma yetkisinin sadece Kulüp Başkanı Orhan Aydın ve yönetimde bulunan Celal Kasapoğlu ile Bayram Ali Kubilay’da olduğunu açıklayan Özlü sözlerini şöyle sürdürdü:

“Unutmayalım bir şehir kendi kulübüne sahip çıkmazsa burada çok mesafe alınamaz. Düzceliler Düzce spora sahip çıkmalı, başarısı için elinden gelen her şeyi sarf etmeli. Sürdürülebilir bir şekilde kulübün finanse edilebilmesi için yatırımlar yapacağız ama para şu an lazım. Düzce Belediyesi olarak yeni sezonda yaklaşık 1,5 milyonluk bir katkı sunacağız. Düzcespor için sürekli gelir getirici projeler önümüzde ki yıllarda yapılacak. Düzcespor’un futbolcu kaynağı amatör spor kulüpleri olacak. Düzce spor ile Amatör kulüpler ile organik bir bağ kuracağız. Yetenekli gençleri alıp Düzcespor’da oynatmamız lazım.““Düzcelilerin mutlaka kampanyaya destek vermesi gerekiyor”

Düzcelilerin kulüplerine destek olması gerektiğini ifade eden Düzcespor Kulübü Başkanı Orhan Aydın borç yüküne dikkat çekerek şu şekilde konuştu:

“Yönetim olarak sezonun sonuna kadar 1 milyonun üzerinde bir yardım zaten yapacağız. Elimizde şu an futbolculara vermek için 15’e yakın 1+1 daire var.  Düzcelilerin mutlaka ve mutlaka bu kampanyaya destek vermesi gerekiyor. Bizim zaten şu an 4 milyon borcumuz var. Gelen paraların hiç birinde faydalanamıyoruz. Sağ olsun başkanımız bize destek olacak. Bizde elimizden geleni yapacağız.”“Çatışan değil, birbiriyle uyumlu şekilde ilerleyen iki takım”


Düzce Belediyespor ve Düzcespor’un birleştirilmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Belediye Başkan Yardımcısı ve Düzcespor Yönetim Kurulu Üyesi Celal Kasapoğlu, yürütülecek çalışmaları şu ifadelerle duyurdu:

“Düzce Belediyespor çalışmalarına devam edecek. Aynı Düzcespor da olduğu gibi aynı branşlarıyla devam edecek. Bunun için planlama yapıyoruz. Düzce Belediyespor’un zaten başarılı olduğu branşlar var. Bunları dikkate alacağız. Birbiriyle çatışan 2 takım değil birbiriyle uyumlu şekilde ilerleyen bu şehrin iki takımı olarak planlayacağız.”“15 daireyi Düzcespor lehine satacaklar”


Bir inşaat firmasının Düzcespor’a sağladığı belirtilen katkıya değinen İl Genel Meclis Üyesi ve Düzcespor Yönetim Kurulu Üyesi Bayram Ali Kubilay, şu ifadeleri kullandı:

“Düzcespor'a nasıl katkı yapabiliriz diye konuştuk. Onların daha önceki yıllarda deplasman katkılarını biliyoruz. Bize 15 daire sözü verdiler. 15 daireyi Düzcespor lehine satacaklar. Biz 36 ya da 48 ay vadeyle faizsiz geri ödeyeceğiz. Burada ki amaç 1 yılda ödenmesi gereken parayı uzun vadeye yaymak. Bize sattıkları fiyat ise normaldeki fiyatından %30 indirimli geliyor. Hesaplamalarımıza göre bu destekle bize katkıları 500 bin Türk Lirası.”

Haber: E.K.DURSUN
Görüntü: T.AKARSU

Yorumlar (43)
FARUK ÖZLÜ 1 yıl önce
BAŞKANIM MUZAFFER LEBLEBİCİ İLE GÖRÜŞ BORÇLAR İÇİN ORTA YOL BULUP ANLAŞIN.BÖYLE GİDERSE DÜZCESPOR YENİ SEZONDA KÜME DÜŞER.YAZIK OLUR LÜTFEN LEBLEBİCİ TEK UMUDUMUZ
İşi Acuna bırakın 1 yıl önce
İşi Acuna bırakın :)
Okur 1 yıl önce
Sadece Düzcede değil tüm Türkiye de belediyeler futbol klüplerinden elini çekmeli bu işi profesyonel kişiler yapmalı 40 yaşındaydım düzce spor hep aynı dejavuyu yaşıyor belediye ye kambur bu işler daha yararlı işler yapmalıe
Başkan ve yöneticiler 1 yıl önce
Başkan ve yönetim kurulu verdimi takipteyiz ona göre bağış yapacaz
Vatandaş 1 yıl önce
Kara delik sanki kimler yönetici oldu kimleri yedi bu kuyu. Algün bile başedenedi
işçi 1 yıl önce
ilk önce çalışan işçilerin maaşlarını tamamlayın yarim yangalak maaş ödediniz mesai paralarını kestiniz gecelerce park yıkıp şov yapacaksınız diye bizi orda zorla mesai ye bırakırdınız aldığımız üç kuruş paradamı gözünüz var
Cumeyeri styla 1 yıl önce
Seni Allah bildiği gibi yapsın işçinin parasını mesaisini yatır .. arsizlik haksızlık varsa çalışmayan varsa yapılmaz ama arsız hırsız dedi n 4 yıl da bir kere geciktirmedi Keles bayramda öle hak hukuk ariyon he şimdi maaşın yattimi senjn
cash81 1 yıl önce
yanındaki yeni seçilen düzcespor başkanı ne iş yapıyor varya sırf görüntüsünüz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
23°
açık