banner615

banner614

banner701

MADALYALARINI ALDILAR

banner619

Engelliler haftası dolayısıyla Düzce’de özel eğitim okullarında okuyan öğrenciler arasında atletizm müsabakaları düzenlendi. 100 metre ve 50 metre koşularında 1. olan özel sporcular, sevinçlerini koşuda geçtikleri rakipleriyle paylaştı.

Spor 13.05.2019, 15:32 14.05.2019, 12:59
303
banner682

10 – 16 Mayıs 2019 tarihleri arasında kutlanan Engelliler Haftası dolayısıyla Düzce’de özel eğitim okullarında eğitim gören özel öğrenciler arasında atletizm müsabakaları düzenlendi. Toplamda 25 özel öğrencinin katıldığı koşularda, özel çocuklar 100 metre ve 50 metrede 1. olabilmek için ter döktü.Başlangıç çizgisinde çıkış pozisyonu alacak özel sporcular, zorlanırken yardımlarına hakemler yetişti. Özel sporcuların çıkış yapabileceği pozisyonu almalarını sağlayan hakemlerin çıkış düdüğüyle birlikte özel sporcular, koşudaki hünerlerini sergiledi. Birinci olan özel sporcular, başarılarını rakipleri olan diğer özel çocuklarla ve öğrencileriyle paylaştılar.Atletizm müsabakalarını izleyen Engelliler Federasyonu Düzce İl Temsilcisi Zeki Canazlar, ailelerin engelli çocuklarını sakladıklarını ancak çocukların da yaşama hakkı olduğu için topluma çıkartılması gerektiğini söyledi. Zeki Canazlar; “Bana göre onların hepsi birer şampiyon. Aileler olarak bizlerin bir sürü hatası var. Bende bir engelliyim. Benimde ailemde hatalar oldu. Çocuklarımızı saklıyoruz. Bunların spor yapmaları güzel. Onlarda birer insan, birer birey. Onlarında bugünkü gibi spor yapmaları lazım. Çocuklarını topluma çıkartsınlar. Onlarında yaşama hakkı var. Her şeyi yapsınlar. Normal bir insan ne yapıyorsa onlarda yapmalıdır” dedi.Çocuklar ise koşuda birinci oldukları için mutlu olduklarını söylediler. Koşuların ardından müsabakalara katılan bütün özel sporcular, kürsüye çıkarak altın madalyalarını aldılar. 

Haber: S. AYAN


Artı Yerel Medya'yı smart televizyon ve telefonlarınıza indirmeyi unutmayın.

Web'den izlemek için TIKLAYINIZ 

Android için TIKLAYINIZ

İOS için TIKLAYINIZ 
banner710
Yorumlar (1)
Mehmet HAN 1 yıl önce
Zeki bey Düzce'nin ilk engelli muhtarlık yapmış kişi olarak benim idolümdür.Engelliler haftası özel öğrenim gören çocuklardan ibaret olmamalıydı.sosyal hizmetler müd.lüğünde kaydı olanları bir hatırlasaydı.engellinin adı var sanı yok.
14°
hafif yağmur