banner615

banner614

banner701

TB 1.lig hakemi Düzce’de

banner619

MHK eğitim alt kurulu üyesi ve Türkiye Basketbol 1.ligi hakemlerinden Fatih Dalay basketbol hakemlerinin takibi ve eğitimi için Düzce’ye geldi.

Spor 23.01.2008, 18:47
213
TB 1.lig hakemi Düzce’de
banner682

MHK eğitim alt kurulu üyesi ve Türkiye Basketbol 1.ligi hakemlerinden Fatih Dalay bugün basketbol hakemlerinin takibi ve eğitimi için Düzce’ye geldi.

Aday, il ve klasman hakemlerinin takibi ve eğitimi ile ilgilenen Dalay, bu denetimi her ay düzenli olarak yapmayı planladıklarını belirtti.

Basketbol hakem sayıları ve hakemler hakkında genel bir değerlendirme yapan Fatih Dalay, “Hakem sayıları il içinde yapılan turnuvalara göre belirleniyor. Maçlarda genellikle hakemler suçlu bulunur. Sonuçta insan faktörünün olduğu her ortamda hatalar olabilir. Önemli olan bu hataları en aza indirmek ve iyi müsabakalar yönetmek” dedi.

Düzce’de oynanan basketbol maçlarının da iyi bir potansiyelde devam ettiğini belirten Dalay, “Düzce’de 2 tane profesyonel takım var ve basketbol açısından gelişmekte olan bir il. Oynanan maçlarda oyunuyla ve seyircisiyle Düzce basketbol adına iyi işler yapabilecek güçte. Umarım iki takımda istediği noktalara gelir.” Dedi.

Yorumlar (0)
23°
kapalı