banner615

banner614

banner701

TFF'DE TOPLU İSTİFA!

banner619

Türkiye Futbol Federasyonu, 15 Temmuz FETÖ Törer Örgütlü (FETÖ) darbe girişiminin ardından, yürütülmekte olan güvenlik incelemesinin daha sağlıklı yapılabilmesi için federasyon bünyesindeki tüm kurumların başkan ve üyelerinin istifalarını sunduğunu açıkladı. Araştırma sonucunda aklanan kurumların istifalarının reddedileceği belirtildi.

Spor 01.08.2016, 12:08
377
TFF'DE TOPLU İSTİFA!
banner682
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)'nun tüm kurulları, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamındaki güvenlik incelemeleri nedeniyle istifa etti. Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, araştırma sonucunda aklanan kurulların ise istifalarının kabul edilmeyeceği açıklandı.

TFF’nin resmi internet sitesinde konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle:

"Bilindiği üzere 15 Temmuz’da milletimize ve demokrasimize yönelik darbe girişiminin ardından ülkemizde kamu sektörü ve özel sektörde yer alan tüm kurum ve kuruluşlarda çalışan personele FETÖ  ve Paralel Devlet Yapılanması (PDY) kapsamında güvenlik incelemeleri yapılmaktadır. Federasyonumuzun tüm çalışanları, federasyonumuz bünyesinde görev alan tüm müsabaka görevlileri ve atanan kurulların başkan ve üyeleriyle ilgili bilgiler ilk iş olarak devletimizin ilgili kurumlarıyla tekrar paylaşılmıştır. Bu olağanüstü dönemde, yürütülmekte olan güvenlik incelemesinin selameti için federasyon tarafından atanan tüm kurulların (Tahkim Kurulu, PFDK, UÇK, Etik, Kulüp Lisans, MHK, Temsilciler Kurulu, Sağlık Kurulu, Dopingle Mücadele Kurulu, Engelliler Koordinasyon Kurulu ve Dış İlişkiler İcra Kurulu) başkan ve üyeleri istifalarını federasyonumuza sunmuştur."

Haber; M. YILDIRIM
banner710
Yorumlar (0)
19°
kapalı