banner615

banner614

banner701

T.F.F DEN İLGİNÇ KARAR

banner619

Türkiye Futbol Federasyonu kulüpleri uyararak, 2016-2017 sezonundan itibaren 3.Lig’de Pro Lisans sahibi teknik adamlarla sözleşme imzalamasının zorunlu olacağını ilan etmişti.

Spor 10.08.2016, 16:21
792
T.F.F DEN İLGİNÇ KARAR
banner682

Herhangi bir erteleme olmazsa, bu talimat uygulanacak. Bütün illerde sorun olan bu uygulama Teknik adamların tepkisini çekerken, Pro lisansı olupta takım çalıştırmayan Teknik adamlar Askıda olan Pro lisanları askıdan aşağı inerek başka sorunları ortaya çıkaracak denildi. Pro lisansa gitmek için 40 bin Tl ücret istenmekte. Bu yüzden Teknik adamlar zor durumda olduklarını ifade ediyor. Teknik adamlar, UEFA A VE UEFA B lisansların 3.ligte neden çalışmayacağını anlamadıklarını belirterek “Bu kimin kararı diye” diye sitemde bulundular.

Kocaeli ilinde de aynı sorun ortaya çıktı. Pro Lisans sahibi sadece 10 teknik adam da var.  Antrenörler Derneği Kocaeli Şubesi’ne üye Pro Lisans sahibi isimler şunlar: Ramiz Soydaş, Engin Korukır, Erhan Altın, Erhan Arslan, Remzi Demirer, Orhan Şerit, Necip Öztaş, Süha Erbirsin, Kadir Çıra ve Bülent Baturman. Darıca G.B teknik patronu Ramazan Silin Pro Lisansa sahip ancak Gölcükspor teknik direktörü Yusuf Tokuş ile Derincespor teknik sorumlusu Ali Asım Balkaya’nın diplomaları 3.Lig için uygun değil. Balkaya’nın UEFA A diploması var. Düzce Türkiye Antrenörler Derneği Başkanı Murat Şhabe, bu kararın çok yanlış olduğunu ifade ederek “bBazı itirazlar var. Değiştirilmesi için Başkanımız İsmail Dilber uğraş veriyor.” dedi.

Haber; M. YILDIRIM

banner710
Yorumlar (1)
RASİM 4 yıl önce
BUNLAR AYNI KURUMLAR DEĞİLMİ AL GÜLÜM VER GÜLÜM TFF NİN İÇİNDEKİ FETOLARIDA BULMAK LAZIM YOKSA BAŞKA TÜRLÜ DÜZELMEZ KURUMLAR
21°
açık