banner614

banner701

4 AYDA DUDAK UÇUKLATAN SAYI!

banner619

Karayolları Trafik Güvenliği Haftası nedeniyle Anıtpark Meydanı’nda düzenlenen törende, Düzce’de 2019 yılının ilk 4 ayında 559 kaza meydana geldiğini ve bu kazalarda 8 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 403’ünün ise yaralandığı açıklandı. Trafik kazalarını önlemede en etkin yolun ise kurallara uymak ve eğitim olduğunun altı çizildi.

Yerel Haber 10.05.2019, 11:59 11.05.2019, 16:01
1697
banner682
Yurt genelinde olduğu gibi Düzce’de de Karayolları Trafik Güvenliği Haftası etkinliklerle kutlanıyor. Kutlama programı ilk olarak Anıtpark Meydanı’nda çelenk sunma töreni ile başladı. Protokol üyeleri ve öğrencilerin katılımıyla düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Atatürk Anıtı önüne çelenk sunulmasının ardından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı.Düzce’de 4 ayda 559 kaza
Emniyet mensupları tarafından yapılan bilgilendirmelerde, 2019 yılının ilk 4 ayında meydana gelen kazalara ilişkin veriler açıklandı. Buna göre; 2019 yılının ilk 4 ayında Düzce’de 559 kaza meydana geldiği ve bu kazalarda 8 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 403’ünün ise yaralandığı aktarıldı. Ayrıca bilimsel çalışmalara dayanarak yapılan tespitlerde, trafik kazalarında insan kusurunun yüzde 98 olduğu üzerinde duruldu.Polis, jandarma, zabıta ve karayolları ekiplerinin programa katılan çocuklara düdük balon ve çeşitli hediyeler verdikten sonra stantların gezilmesiyle program son buldu.

“Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın”      
Öte yandan 2019 yılı İçişleri Bakanlığı’nca “Öncelik Hayatın Öncelik Yayanın” sloganı ile yaya öncelikli trafik yılı olarak ilan edildi. Alınan önlem ve gösterilen duyarlılıklar sayesinde 2019 yılının ilk 4 ayında yaşanan trafik kazalarında ölüm oranı ise yüzde 41 düştü.

Haber: T.AKARSU
banner710
Yorumlar (3)
Ercan sevki 1 yıl önce
Paran tatliysa akide sekeri al kardes
esnaf 1 yıl önce
cezaların hafif olduğu tam bir saçmalıktır. eğer asgari ücret / ceza bedeli oranlaması yapılırsa Avrupaya göre Türkiye'de cezaların ortalama 3 kat daha fazla olduğu sonucu cıkıar. avrupada ortalama asgari ücret 6bin TL- 9 bin tl aralığındadır. (13 bin tl alan ülkede var ) . buna karşın cezalar avrupa ile aynıdır. ( ülke bazlı değişkenlik gösteriyor. bilende konusuyor bilmeyende. bilende haberci bilmeyende.
CEZALAR HAFİ OLDUĞU İÇİN 1 yıl önce
BU İŞE EMNİYET, JANDARMANIN VE MİLLİ EĞİTİMİN YANI SIRA SÜRÜCÜ KURS YETKİLİLERİ DAHA SÜRÜŞ KURSLARI VERİRKEN BU TRAFİK KAZALARI DENEN İLLETİ KAFALARA KAZIMALILAR
20°
parçalı bulutlu