banner615

banner614

banner620

’BAŞ ARI’DAN GELEN BAŞARI…

banner619

Düzce Arı Yetiştiriciliği Derneği, Gençlik ve Spor Müdürlüğü konferans salounda arı yetiştiricileri için eğitim semineri düzenledi. Düzce Arı Yetiştiriciliği Derneği Başkanı Cafer Kaba, Düzce’nin balını tüm dünyaya tanıtmaya çalıştıklarını söyledi.

Yerel Haber 24.02.2016, 14:43
641
’BAŞ ARI’DAN GELEN BAŞARI…
banner650

 Başkanlığını Cafer KABA’nın üstlendiği Arı Yetiştiricileri Derneği Düzce’de hem bal yetiştiriciliği konusunda hem de Düzce’nin bal üretiminde Türkiye’deki yerinden bahseden bir eğitim semineri düzenledi. Hacettepe Fakültesi’nden iki doçentin arı yetiştiriciliği ve bal üretimi hakkında bilgi verdiği seminere katılımın yüksek olması Düzce’de bal üretimine verilen önemin göstergesi oldu.

 Konferansta arı yetiştiricileri için mevsimsel bir planlama yapılırken, daha doğal ve verimli bal üretiminin nasıl olacağı konusunda da detaylar paylaşıldı. Kovandan çıkan ilk arının kraliçe arı olmasına kadar geçen süreci dikkatle dinleyen yetiştiricilere eksik ve hatalı yanları anlatıldı.

Bunun yanında kestane balı ve normal bal arasındaki farkın da anlatıldığı seminerde  Düzce’de bal üretiminin iyi bir yerde olduğu vurgulandı. Düzce Arı Yetiştiriciliği Derneği Başkanı Cafer Kaba, 10 yıldır aynı ekiple çalıştıklarına dikkat çekerek derneğin Düzce’nin balını tüm dünyaya tanıtma mücadelesi verdiğinden bahsetti. Kaba, “Baş ARI DAN gelen BAŞARININ’ temelinin ekip ruhu olduğunun altını çizdi.

Haber;S.KAŞKIR

banner626
Yorumlar (6)
YIĞILCALI 4 yıl önce
YIĞILCA BALI TOZLANDI.NE YAPALIM GARİBANIZ SESİMİZ ÇIKMIYOR.
Düzceli 4 yıl önce
Yığılcaya yapılacak olan Ağaoğluna ait Çimento fabrikasından sonra Yığılca da bal arıcılığı nasıl bitiyor göreceksiniz. Tüm yetkililer sus pus oturuyor. Artvinde bir maden için millet nasıl ayağa kalkıyor, Düzce de kılını kıpırtadan yok! Yığılca belediye başkanı Kapitalizmin büyülü dünyasına kapılmış bile. Ne de olsa Ağaoğlu düzenli olarak bağış gönderiyor kendisine!
Düzceli 4 yıl önce
tamam o zaman sen başla eyleme.
Eeee nasıl olacak bu iş hem devletten herşeyi bekliceksiniz hemde devletin kendi kaynaklarını kullanmasına izin vermiceksiniz protesto edeceksiniz. baraj yapmasın köprü yapmasın maden açmasın ne yapsın bu devlet havayla suyla olacak işlermi bunlar
Helal baskan 4 yıl önce
Duzcenin ve aricilarin yuz akısın..Basarilarinin devamini dileriz sayin baskan...
CÜNEYT KURTULUŞ 4 yıl önce
Sayın başkanım bize başkanlıktan ziyade bir ağabey gibi yaklaşıyor sağ olsun her konuda yardımcımız ve destekçimizdir ayrıca yeniliklere açık bir başkandır kendisi başarılarını takdir ediyor ve başarılarının devamını diliyorum.
YIĞILCALI 4 yıl önce
SENİN BAŞARILARINI KUTLUYORUM.ARI GİBİSİN.
kapalı