banner615

banner614

banner701

BELEDİYE SORUNA EL ATTI AMA

banner619

Kalıcı Konutlar 6. Bölge 38. Ada sakinleri, 10 yıl önce sattığı evinden çıkmayan bir şahıs nedeniyle sıkıntılı günler yaşıyordu. Düzce Belediyesi kaçak su kullanımına cezai yaptırım uyguladı ve söz konusu yere mühür vurdu. Vurdu vurmasına da değişen hiç bir şey olmadığı da yeniden gözler önüne serildi.

Yerel Haber 06.10.2018, 10:09 06.10.2018, 16:43
1226
banner682

Öncü Whatsapp ihbar hattımıza gelen görüntülerde Kalıcı Konutlar 6. Bölge’de yaşayan A.S. isimli şahsın 10 yıl önce sattığı ancak oturmaya devam ettiği evde 10 yıldır kira, 4 yıldır da su faturası ödemediği iddia edilmişti.
 
‘BELEDİYEDEN CEVAP BEKLİYOR’ başlıklı haberimizin ardından harekete geçen Düzce Belediyesi ekiplerinin kaçak kullanıma konu olan su sayacını mühürledikleri bilgisi elimize ulaştı.
 
Konuyla ilgili de Düzce Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamada; “Kalıcı Konutlar Bölgesinde dairesini 10 yıl önce sattığı şahsın su aboneliğini kapatması sonucu mühürlenen sayaç yerine gece saatlerinde boru çekerek kaçak su kullanıldığı tespit edilmiştir. Uzun süre gündüz saatlerinde kör tapa ile kapatılan su borularına gece saatlerinde kaçak bağlantının evde oturan şahıs tarafından bağlandığı belirlenirken endeks personellerinin durumu tespit edemediği anlaşılmıştır.
Vatandaş tarafından yapılan şikayet ve basında yer alan haberler doğrultusunda yapılan inceleme sonucu kaçak su kullanıldığı tespit edilen dairenin su bağlantısı mühürlenmiş, vatandaşa idari para cezası uygulanmış ve savcılığa suç duyurusunda bulunulmuştur. Benzer durumlarla karşılaşan vatandaşlarımızın endeks memurları ile belediyemizi bilgilendirmelerini önemle rica ederiz” denildi.
 


Toplum genelini ilgilendiren bir konuda Düzce Belediyesinin sıcağı sıcağına olayı takip etmesi bir artı olarak değerlendirilirken, alınan önlem ve uygulanacağı söylenen yaptırımların ise hiçbir caydırıcılığının olmadığı da ne yazık ki bir kez daha gözler önüne serilmiş oldu.
 


Belediye ekiplerinin sayacı mühürlemesinin ardından gece saatlerinde ihbar hattımıza gelen görüntülerde, söz konusu şahsın mührü kaldırarak yeniden kaçak su kullanımına devam ettiği ortaya çıktı.
 


Bu durumda alınan önlemlerin ve verilen cezaların ne denli caydırıcılığı olup olmadığı sorularının yeniden gündeme gelmesine sebep olurken, site sakinleri ise yetkililerden konuya kalıcı çözümler getirmelerini istedi.

Haber: H. GÜRSOY

banner710
Yorumlar (7)
zoe 2 yıl önce
10 yıldır evini gasp eden adama yaptırım uygulamayacaksa devlet neden var?
Ali 2 yıl önce
Hırsız işte, bunun adı hırsızlık
Haber 2 yıl önce
Böyle çaresiz insanların haberini yapmak doğru değil,o zaman herkes alacağını yazsın sizde yayınlayın.
Emekli 2 yıl önce
Duzcenin yarisi kacak
kazım 2 yıl önce
biz enayiyiz o zaman. emniyet el atsın gerekirse içeri atsın.
Mehmet SAĞLAM. 2 yıl önce
Bence bu vatandaşı, Düzce Belediyesi su işleri müdürü olarak işe almak lazım.
kalıcı konutlu 2 yıl önce
Helal olsun bu şahsa.yürekli adammış
22°
parçalı az bulutlu