banner615

banner614

banner701

DÜZCE’NİN ‘YAMA’LI YOLLAR!

banner619

Düzce’nin köyleri karayolları standartlarında yollara kavuşurken, merkezdeki bir çok mahallede bozuk yol çilesi çekiliyor. Şıralık, Hamidiye ve Yeni Mahalle başta olmak üzere kazılmış halde bırakılan yollar nedeniyle uzun süredir yaşanan sıkıntı, Düzce Belediyesi’nin yol hizmetinde sınıfta kaldığını gözler önüne seriyor.

Yerel Haber 03.09.2018, 13:42 04.09.2018, 18:34
1492
banner682

Düzceli hiçbir şeyden çekmedi bozuk yollardan çektiği kadar! Köylerin artık göz kamaştıran özellikte yollara kavuştuğu şu günlerde şehrin göbeğindeki bir çok mahallede varolan bozuk yolların aylardır düzeltilmemesi tepki çekiyor.

Aylardır bozuk yollar asfaltlanmayı bekliyor
En asli görevi yol ve altyapı olan Düzce Belediyesi’nin yaz dönemi sona ererken Şıralık, Yeni ve Hamidiye başta olmak üzere asfaltlanmayı bekleyen yolların bulunduğu mahallelerde hala çalışma yapmaması eleştiriliyor.

Vatandaş toz eziyeti çekiyor
Her gün bozuk yollardan geçmek zorunda olan sürücüler araçların bu durumdan olumsuz etkilendiğini belirtirken, yolda oluşan toz da büyük şikayet konusu oluyor. Yoldan yükselen toz yüzünden kapı-pencere açamaz olduklarını belirten bozuk yoldan muzdarip vatandaşlar, bu çilenin daha ne kadar devam edeceğine yanıt arıyor.

Şıralık yoluna 8 yıldır tek yapılan yama
Özellikle son olarak 8 yıl önce asfaltı yenilenen Şıralık Spor Kompleksi’ne ulaşım sağlayan yol şu günlerde köstebek yuvasını andırırken, sadece yama yapılarak soruna geçici çözüm bulunduğu görülüyor.

Şehir Mezarlığı-Beyköy Kavşağı yolu çileden çıkartıyor
Yine en işlek yollardan olan Şehir Mezarlığı ile Beyköy Kavşağı arasındaki güzergah ise sürücüleri adeta çileden çıkartıyor. Kazılıp bırakılan yerler yüzünden sarsıntılı şekilde yolda ilerlemek zorunda kalan sürücüler de yolcular da adeta eziyet çektiklerini belirterek, Düzce Belediyesi’ni göreve davet ediyor.

Önce “bozuk” sonra “yeni” yol!
Beyköy istikametinde de belli bir noktaya kadar devam eden bozuk yol, belde sınırında ise yeni asfaltlanmış şekilde sürücüleri karşılıyor. Beyköy Belediyesi’nin kendi sorumluluk bölgesine kadar asfalt çalışması yaptığı yolun geri kalan kısmı için ne zaman harekete geçileceği bilinmiyor. 2 organize sanayi bölgesini içerisinde barındıran Beyköy’e ulaşımın önce “bozuk” sonra “yeni” yol şeklinde olması ağırlanan yatırımcı ve turistler açısından da şehrin imajını zedeliyor.

Köy yolları karayolları standartlarında
Yerel Seçimlere adım adım yaklaşıldığı bir dönemde köyler karayolları standartlarında yollara kavuşurken, il merkezinde bozuk yol çilesi çekilmesi ve çalışmaların kaplumbağa hızında ilerlemesi belediyenin bu işte sınıfta kaldığını gözler önüne seriyor.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (18)
GÖZLEMCİ 2 yıl önce
il özel idare kış uykusunda senelerdir yol yapmıyor büyük açmadan çalıcuma köyüne kadar yıllardır yolu yamamakta ısrarlı o yol kışın tehlikeli ne uyarıcı levha var ne bir çizgi çalışması ne bir aydınlatma var yöneticiler uykuya devam.
Şöför 2 yıl önce
Beyköy yolu patates tarlası gibi belediyecilik böylemi oluyor birde turizim bölgesi yazık
Serdar 2 yıl önce
Hiç bir sey olmaz olamaz hizmet sıfır sahipsiz düzce şikayet bimere cimere tek çözümü bu
Serdar 2 yıl önce
Şehir mezarlığı ile beyköy arası yola hiçmi bir makam mevki sahibi uğramıyor. Görmüyormusunuz bu çektiğimiz işkenceyi be ağalar. Evi köyü taşıyacağım en sonunda Düzce'den.
VATANDAŞ 2 yıl önce
seçim yaklaştı çalışmalar başlar yakında uyuma düzce belediyesi gelen gideni aratır oldu hangi yüzle oy istiyeceksiniz bakalım
hasan 2 yıl önce
köy yollarına kasis yapacaklarına yolları o malzeme ile yama yapsınlar :)
Yolcu 2 yıl önce
Yollar yol degil mezarlık
Nurettin 2 yıl önce
Kilicdaroglu gelsin.tezekde bogolursunuz..yuzunuze gozunuze dursun.akp geldide koylere kadar asfalt goturdu.en kucuk bir olumsuzlugu elesririyorsunuz..buu elestirenlerin bence kaFasi iyi deil.yada "calismayipda isi gucu olmayipda.saga sola
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
18°
az bulutlu