banner615

banner614

banner701

EKİPLERDEN GIDA DENETİMİ

banner619

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri şehir merkezinde bulunan marketlerdeki gıda ürünleri için son kullanma tarihi denetimi yaptı. Denetimler sırasında son kullanma tarihi geçmiş ürünlere rastlanılması sonucu hem market sahibi uyarıldı, hem de Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından ceza kesildi.

Yerel Haber 12.07.2018, 11:25 12.07.2018, 20:08
1831
EKİPLERDEN GIDA DENETİMİ
banner682

Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri vatandaşların sağlıklı besin tüketmesi amacıyla denetim ve inceleme çalışmalarına devam ediyor. Gıda konusunda başta süt, süt ürünleri olmak üzere kırmızı-beyaz et ve türevlerini inceleyen ekipler yönetmeliğin öngördüğü çerçevede satışa sunulan gıda ürünlerini inceledi.

Marketlerdeki denetimler sırasında satılan bazı et ürünlerinin son kullanma tarihlerinin geçtiği de tespit edildi. Zabıta ekipleri son kullanma tarihi geçmiş ürünler için hem market çalışanlarını hem de market sahibini uyarırken Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri de markete, son kullanma tarihi geçmiş ürün satışı yaptıkları gerekçesi ile ceza kesti. Ekipler, üzerinde barkot olmayan ürünlere barkot koyulması için de yetkililere uyarılarda bulundu.

Zabıta Müdürlüğünden yapılan açıklamada gıda konusunun büyük öneme sahip olduğu belirtilerek, “Vatandaşlarımızın tüketimine sunulan çeşitli gıda ürünlerini yakından takip ediyoruz. Denetim çalışmalarımız belli periyotlarla devam edilecek. Gıda sektöründe çalışan esnaflarımıza bu konuda dikkatli olmalarını tavsiye ediyor, duyarlı vatandaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerine yer verildi.


Haber: M.AYDIN

banner710
Yorumlar (7)
vatandaş 2 yıl önce
birde köylerdeki bakkalları denetlesinler.üçyol köyü mesela.tarihi geçmiş ürün çok var.
toprak 2 yıl önce
Büyük marketlere de aynı uygulamayı bekleriz. isimlerini de açıklayın da bilelim.
Halk 2 yıl önce
Süpersiniz hepimizin sağlığı için bu düzenli olarak şart
Ben Kerim 2 yıl önce
Helal olsun belediyeye sık sık yapılmasını temenni ederim.
Gumisovali 2 yıl önce
Pazar yerinde tozun topragin icinde satilan ekmekler disardan gelen denimlweinizi yapmadiginiz ekmekler ilcwmizse firinlaei denwtleyip veza yazmak degil maeifwt bizler cumayeri ve baska illeede ekmek satamiyoruz nedwn saip cikilmiyo esnafim
düzceli 2 yıl önce
sıkı takip edilmeli, milletin duası üzerinde...
tüm gıda 2 yıl önce
lütfen tüm gıda satan yapan yerleri denetleyin özellikle yenş açılanları belgesiz kayıtsız hikyensşz çalıştırılıyor
22°
parçalı az bulutlu