banner615

banner614

banner701

EL EMEKLERİ GÖRÜCÜYE ÇIKTI

banner619

Cezaevinde bulunan hükümlülerin elleriyle yaptıkları elişleri Düzce Belediyesi Sergi Salonu’nda görücüye çıktı.

Yerel Haber 10.04.2018, 12:31 10.04.2018, 17:45
1470
banner682

Düzce Çilimli T Tipi Cezaevi’nde kalan hükümlülerinin yaptığı el işleri ve Ceza İnfaz Kurumları İşyurtları Müdürlüğü tarafından üretilen ürünlerin sergisi yapıldı. Düzce belediyesi Sergi Salonu’nda düzenlenen sergiye Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Savaş Düzgün, , Düzce İl Jandarma Komutan Vekili Albay Mustafa Çetinkaya, İl Emniyet Müdürü Hüseyin Deniz, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz ve hükümlüler katıldı.Hükümlüler tarafından yapılan el işleri sergisi yoğun ilgi gördü. Protokol üyeleri sergiyi gezerek el emeklerini tek tek inceledi. Topluma kazandırılmaları ve meslek edinmeleri için açılan kurslarda eğitim gören hükümlülerin yapmış oldukları el işi ürünler büyük beğeni topladı.“Hükümlülerin meslek sahibi olmasını sağlıyoruz”
Açılış töreninde konuşan Çilimli Tipi Kapalı Açık Ceza ve İnfaz Kurumu Müdürü Mehmet Baran şu bilgilendirmelerde bulundu:
“Cezaevlerimizde meslek sahibi olmayan tutuklu ve hükümlülerimizin meslek sahibi olması, meslek sahibi olanların da var olan mesleklerini daha da geliştirmesi için mobilyadan tekstile, hediyelik eşyadan tarım ürünlerine kadar 180 iş kolunda 1997 tarihinden itibaren kurulan iş yurtlarında yılda yaklaşık 50 bin tutuklumuza eğitim verilerek iş yaptırılmaktadır. Hükümlülerimizin ceza infaz kurumlarından salıverildikten sonra hayata adapte olmaları için kurulan iş yurdu atölyelerimizde tutuklu hükümlülerimizin meslek sahibi olmaları ve topluma yeniden kazandırılmaları düşünülmektedir.”Sergi gezildikten sonra Vali Dr. Zülkif Dağlı’ya Türk Bayrağının olduğu tablo hediye edildi.Haber: M.AYDIN

banner710
Yorumlar (0)
25°
parçalı az bulutlu