banner615

banner614

banner701

GÖLYAKA'YA 'TABİAT PARKI'

banner619

Gölyaka'da yapılması planlanan "Tabiat Parkı"yla ilgili ön görüşme yapmak için iki milletvekili ve iki belediye başkanı Ankara'da Milli Parklar Genel Müdürü ile yaptıkları görüşmenin olumlu geçtiği öğrenildi...

Yerel Haber 27.11.2014, 18:06
139
GÖLYAKA'YA 'TABİAT PARKI'
banner682

Gölyaka Efteni Gölü çevresinde bulunan 150 hektar fidanlık alana Tabiat parkı haline getirmeyi hedefleyen yaklaşık 22 Milyonluk "Tabiat Parkı " projesi yeni bir boyut kazanıyor.


İki Düzce Milletvekili İbrahim Korkmaz ve Fevai Arslan ile iki Belediye Başkanı Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut ve Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, konuyla ilgili detaylı bilgi vermek için gittikleri Milli Parklar Genel Müdürü Ahmet Özyanık'ı makamında ziyaret ederek yapılması planlanan proje hakkında bilgi alışverişinde bulundular.

 Gölyaka Belediye Başkanı Bekir Akbulut, ilçede fidanlığa ait bu bölgede 150 hektar alanın milli parklar ve yaban hayatı koruma alanı benzeri bir ortama dönüştürülmesinin amaçlandığını dile getirerek, Efteni Gölü Yaban Hayatı Koruma alanını andıracak özellikte, göletleri olan, iklime uygun hayvanların yaşatıldığı ortamın sağlandığı bir enerji deposu haline getirileecğini belirterek, projenin 22 Milyonluk ciddi bir proje olduğunu dile getirdi.

Haber;E.TAYHAN

Yorumlar (0)
16°
parçalı bulutlu