banner615

banner614

banner701

GÖZ GÖRE GÖRE KİRLETİLİYOR

banner619

Düzce’nin önemli bir tarihi değeri olan ancak yapılan temizlik çalışmalarına rağmen yine kirliliğin pençesinde kalan Konuralp Antik Tiyatrosu’nda her yıl olduğu gibi bu yıl da TEMA Vakfı öncülüğünde üniversite öğrencileri tarafından çevre temizliği gerçekleştirildi. Gençlerin bu anlamlı etkinliğinde insanların doğayı ne kadar kirlettiği bir kez daha gözler önüne serildi.

Yerel Haber 04.05.2018, 14:43 05.05.2018, 16:51
1144
banner682

Düzce Üniversitesi Genç TEMA Topluluğu ve Düzce TEMA Vakfı İl Temsilciliği işbirliğiyle düzenlenen “Sizce Dünya’yı Temizlemenin Vakti Gelmedi mi?” adlı etkinlikte üniversiteliler,  Konuralp’in tarihi zenginliklerinden olan Prusıas Ad Hypıum Antik Kenti’nde çevre temizliği gerçekleştirdi.

Etkinliğe yaklaşık 35 öğrenci katıldı
Etkinliğe; Genç TEMA Topluluğu’ndan yaklaşık 35 öğrenci katıldı. Etkinlik kapsamında bir araya gelen TEMA Vakfı üyeleri ve üniversiteliler, çevre duyarlılığına olan hassasiyetlerini bir kez daha ortaya koyarak önemli bir farkındalık çalışmasına imza attı.

“Ne kadar zarar verdiğimizi göstermeyi hedefledik”
Etkinlikle ilgili görüşlerini dile getiren Genç TEMA Topluluğu Danışmanı ve TEMA Vakfı Düzce İl Temsilcisi Öğretim Görevlisi Oğuzhan Kendirli, “Etkinliğimizi, genç arkadaşlarımızla birlikte Konuralp Antik Tiyatro’da gerçekleştirdik. Bu çalışmamızla, gençlerimize insanların doğayı ne kadar kirlettiğini ve çevremizdeki değerli alanlara ne kadar zarar verdiğimizi göstermeyi hedefledik.” diyerek çevre duyarlılığıyla ilgili farkındalık oluşturmak istediklerini ifade etti.

Konuralp Antik Tiyatrosu’ndaki temizlik çalışmasının her yıl düzenlendiğini ve bu alanın güzelliğinin ortaya çıkması için bu çalışmanın devam edeceğini belirten Kendirli, bir diğer amaçlarının, öğrencilerin birbirleriyle tanışmaları ve doğadaki güzellikleri yakından görmeleri olduğunu açıkladı.

Topluluk öğrencileri, yapılan temizlik çalışmanın ardından Konuralp Trekking parkurunda yürüyüş yaparak etkinliği sonlandırdı.

Haber: C.ÜSTÜNER

banner710
Yorumlar (7)
Bir yolcu 2 yıl önce
Temizlikmi biz mi yahu siz ne diyorsunuz egr temizlik önceliğimiz olursa biz kafayı yeriz.bize yakışan heryere çöp atmak tükürmek vs.sahi biz müslümanız dimi....
Düzceli 2 yıl önce
Bir de gelin Kalıcı Konutları görün...Özellikle12.bölgedeki parkları çöplük içinde
Cafer 2 yıl önce
Ozaman Sende Orayı Temizlemek için çabala Akıl vereceğine burdan...
SÜLEYMAN METE 2 yıl önce
KARDEŞLER SİZ NEDEN ORAYI TEMİZLİYORSUNUZ?
ORAYI TEMİZLEMEK BELEDİYENİN İŞİ...
SİZ HEM TEMİZLİK YAPIP HEM DE AYNI PARTİYE OY ATMAYIN YETERLİ...
Vatandaş 2 yıl önce
Bu tür etkinlikler vatandaşta temizlik bilincinin oluşmasına katkıda bulunuyor. Ancak temizlik işi ilgili belediyenin görevi ve sorumluluğundadır. Toplumun neyin doğru neyin yanlış olduğunu kavrayamadığı bu zamanlarda, rolleri değiştirmeyelim.
kasabalı 2 yıl önce
konuralpin neresi temiz ki kırk basamaklar temiz olsun.
t 2 yıl önce
Amerika ve ingiktere de eve ayakkabiyla giriyorlar neden? cunki heryer tertemiz adam yere tukurmuyor etmiyor bide gidip gavur diyorlar ..
13°
kapalı