banner544

banner494

"HAYDE AKÇAKOCA'YA"

banner439

Düzce'de yaşanan sel felaketi nedeniyle turizm faaliyetleri sekteye uğrayan sahil kenti Akçakoca için "Hayde Akçakoca'ya" sloganıyla sosyal medyada başlatılan kampanya bakanlar, milletvekilleri ve vatandaşlardan yoğun destek aldı. Platformun öncüsü AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, "Akçakoca'da acılarımızı paylaşan tüm dostlarımız, şimdi de Akçakoca'nın ayağa kalkması için seferber oldu. Destek veren herkese minnettarım." dedi.

Yerel Haber 03.08.2019, 11:50 03.08.2019, 16:05
2526
banner340
banner480

Yaşanan sel felaketinde zarar gören Düzce'nin turizm kenti Akçakoca için sosyal medyada "Hayde Akçakoca'ya" sloganıyla başlatılan kampanya, üst düzey siyasetçilerden vatandaşlara yoğun destek gördü. "Batı Karadeniz'in İncisi" olarak adlandırılan Akçakoca'da, 17-18 Temmuz'da etkili olan sağanağın ardından, meydana gelen su baskınları ve heyelanlar nedeniyle birçok turizm işletmesi zarar gördü.

Turizmi canlandırmak için...

Sel sularının sürüklediği yabancı maddeler nedeniyle kısa bir süre denize girmenin yasaklanması ve işletmelerdeki rezervasyon iptalleri sonucu sekteye uğrayan turizmi canlandırmak için "Hayde Akçakoca'ya" sloganıyla Akçakoca Turizm Platformu kuruldu.

Kültür ve Turizm Bakanlığının desteğiyle, AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir öncülüğünde, Düzce Valiliği, Akçakoca Belediyesi, Akçakoca Ticaret Odası, STK'lar ve ilgili oda temsilcilerinin katılımıyla kurulan platform, ilçenin kısa filmleri ve fotoğraflarını sosyal medyada paylaşılmaya başladı.


 

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alpaslan'ın katılımıyla yapılan platformun açılışı sonrası sosyal medyada üst sıralarda "Hayde Akçakoca'ya" etiketiyle yer alan paylaşımlara, başta İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Julide Sarıeroğlu ve AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım olmak üzere, çok sayıda üst düzey yönetici ile vatandaşlar katkı sağladı.

Yıldırım: Bayramda Akçakoca'dayım

Milletvekili Binali Yıldırım, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Akçakoca'da kısa bir süre önce sel felaketi ve acılar yaşadık. Şimdi artık acıları, yaraları sarma zamanı. Bayramda Akçakoca'dayım. Dayanışma için ben orada olacağım. Sizleri de Akçakoca'ya bekliyorum." ifadelerini kullandı. 

"Dostlarımız Akçakoca'nın ayağa kalkması için seferber oldu"

Platformun öncülüğünü yapan Keşir, yaptığı açıklamada, yaşanan sel sonrası Akçakoca'da işletmelerin tamamında turizm anlamında büyük bir kayıp yaşandığını söyledi.

Yaşanan olayın ardından rezervasyonların iptal olduğuna değinen Keşir, "Esnafımız, turizmcimiz çok büyük bir oranda bu durumdan etkilendi. Bu durumu nasıl düzeltiriz sorusuna karşılık bu tür bir platform kurma düşüncesi oluştu ve 24 saat içerisinde ilçede çekimler yaparak sosyal medyada paylaşımlara başladık." diye konuştu.


 

"Kısa sürede sosyal medyada inanılmaz bir destek aldı"

Destek kampanyasının çok kısa sürede hazırlandığını ve kısa sürede büyük kitlelere ulaştığını anlatan Keşir, şu bilgileri verdi:

"Bu düşüncemizi Kültür ve Turizm Bakanlığımızla paylaştık ve bakan yardımcımız hemen ilçeye gelerek platformun açılışını gerçekleştirdi. Kısa sürede sosyal medyada inanılmaz bir destek aldı ve çok konuşulanlar sırasında ya ilk oldu ya da ilk 3'ün içinde yer aldı. Bize bu konuda destek veren devlet büyüklerimize ve tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Akçakoca'da acılarımızı paylaşan tüm dostlarımız, şimdi de Akçakoca'nın ayağa kalkması için seferber oldu. Destek veren herkese minnettarım."

Yorumlar (14)
Yakup 7 ay önce
Ayşe keşir varsa kesin oradan rant elde edilmiştir sinekten yağ çıkartır Allah nazardan korusun
Castro 7 ay önce
Düzcenın ayse annesımı yapmayın Allah aşkına ümit yılmaz mücadele etmeseydi bunlar bir adım atmazdı buna oy verdığım için eminim öncelikle bunu izzah edın lütfen
Düzceli 7 ay önce
Ne annelik yapmış bi anlatin öncü tv?
Esra 7 ay önce
Akça kocadaki insanların sel felaketinde yitirdiği canlar için çok üzüldüm evleri yıkılanlarada rabbim ev nasip etsin o selde esmahanım köyünde benim annemde vardı ev üzerine yıkıldı 45dk suda mücadeleverdi şuan hayatta çok şükür rabbime
Emin 7 ay önce
Bizim annemiz belli. Bu hatun İstanbul sözleşmesinin mimarlarından. Müslüman Türk aile yapısını yıkan ekibin başlarından. Yatacak yeri var mı acaba? Merhum hoca babası kabrinde ters dönmüştür. İnşallah tövbe eder!
Ahmet 7 ay önce
Ne yapsanız da nafile bu millet sizi sildi
Sezgin 7 ay önce
Ayşe hanım biz senin gibi 20 bin tl maaş almıyoruz ay sonunu zor getiriyoruz ne tatili tatili sizin gibiler birde suriyeliler yapıyor biz mülteci gibi yaşıyoruz
düzceli 7 ay önce
milleti oraya çağırmakla iş bitmiyor. milletin canı yanıyor akçakaca,karaburun,karasu bölgelerinde su çekme yaparak boğulma vakkaları gerçekleşiyor.
ACİLLL dalga kıran yapılması gerekiyorrr.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner488
hafif yağmur
banner514
banner313