banner615

banner614

banner701

HZ. MEVLANA ANILACAK

banner619

Düzce Belediyesi, Büyük İslam Velîsi, Aşk ve İlim Zirvesi Hz. Mevlânâ Celâleddin-i Rûmî'nin 741. Vuslat Yıldönümü'ne hazırlanıyor. Hz. Mevlana'nın yad edileceği etkinlik için Prof. Dr. Mustafa Karataş Düzce'ye gelecek. Etkinlikte ayrıca Kuran-ı Kerim Tilaveti, tasavvuf konserleri ve Mevlevi Sema Ayin-i Şerifi de yer alacak.

Yerel Haber 11.12.2014, 14:25
348
HZ. MEVLANA ANILACAK
banner682

Düzce Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 15 Aralık Pazartesi günü saat 19:15'te başlayacak olan etkinlik 18 Temmuz Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleşecek. 8 asırdır alimlerin, ariflerin, aşıkların, bütün insanlığın kılavuzu olan Hz. Mevlana için düzenlenen etkinlik kapsamında ünlü İlahiyat Profesörü Mustafa Karataş da Düzce'ye geliyor. Hz. Mevlana'nın 741. Vuslat Yıldönümü'nde Prof. Dr. Mustafa Karataş, Mevlana'nın yolumuzu aydınlatan sözlerindeki derin anlamı ifade edecek, "İslam'da Tasavvuf ve Nefis Terbiyesi" isimli sunumuyla Düzcelilerle buluşacak. Düzceliler ise Hz. Mevlana'nın manevi huzurunda Karataş'a öğrenmek istediklerini sorma fırsatı bulacak.

Düzenlenen etkinlik Kuran-ı Kerim Tilavetiyle başlayacak. Prof. Dr. Mustafa Karataş'ın sunumunun ardından Tasavvuf Konseri gerçekleşecek. Programın sonunda ise Mevlevi Sema Ayin-i Şerifi'yle gönüller huzurla dolacak, semazenler sema edecek.

Haber; E.TAYHAN

Yorumlar (0)
18°
açık