banner615

banner614

banner701

İstanbul Caddesi’nin Işığı Sönüyor!

banner619

İstanbul Caddesi boyunca dizilen ve geceleri kent merkezine ayrı bir güzellik katan aydınlatma lambaları tek tek ortadan kayboluyor.

Yerel Haber 06.01.2008, 12:48
190
İstanbul Caddesi’nin Işığı Sönüyor!
banner682

Düzce’de kent mobilyalarına değişik şekillerde zarar veren kişilerin açtığı hasarlara her gün bir yenisi ekleniyor. Ancak konu ile ilgili  olarak sorgulanan olmadığı gibi bu hasarın nasıl gerçekleştiğini bilen biri de yok.

Asar boyunda araçların çarpması sonucu küre biçiminde aydınlatma lambalarının hasar görmesi olayının bir benzeri şehrin ana caddesi olarak kabul edilen İstanbul Caddesi’nde yaşanıyor Cadde boyunca dizilen ve geceleri kent merkezine ayrı bir güzellik katan ters koni biçimindeki aydınlatma lambaları tek tek ortadan kayboluyor. Şehir merkezine hem aydınlatma hem de dekorasyon amaçlı olarak yerleştirilen lambaların yerine konulma işlemi ise bir türlü kaybolma hızına yetişemiyor.

Aydınlatma lambalarının bağlı olduğu direklerin bazılarının üstünde sadece kablolarının kaldığı gözlenirken, bu lambaların nasıl ortadan kaybolduğu, bu hale kimin getirdiği  veya neden bu şekilde bırakıldıklarına dair bir açıklama getirilemiyor.

Yorumlar (0)
13°
hafif yağmur