banner615

banner614

banner701

RİP AKINTISINA DİKKAT!

banner619

Kurban Bayramı tatili süresince denize girecek vatandaşların 'rip akıntısı'na karşı dikkatli olmaları yönünde uyarılar geliyor.

Yerel Haber 20.08.2018, 09:23 20.08.2018, 15:36
1655
banner682

9 gün olan Kurban Bayramı tatili nedeniyle rüzgarla birlikte denizlerdeki dalga boylarının risk taşıyan noktalara gelmesi nedeniyle tatilcilere uyarılar gelmeye devam ediyor. Düzce’nin denize açılan kapısı olan Akçakoca’da da denize gireceklerin dikkatli olmaları gerekiyor.

Batı Karadeniz kıyı hattında ‘rip akıntısı’ denilen dalga boylarının yüksek olması ve denizin çekim gücünün de artması nedeniyle meteoroloji yetkilileri, bayram tatilinde denize girecek vatandaşları dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

Akçakoca’da denize girecek vatandaşların özellikle cankurtaranların bulunduğu bölgelerde yüzmeleri ve ne olursa olsun belirlenen alanlar dışına çıkarak yüzmemeleri konusunda yetkililer uyarıyor. Bu sıkıntının bayram tatili boyunca devam edeceği vurgulanıyor.

Haber: M. AYDIN

banner710
Yorumlar (1)
belediyeye duyrulur 2 yıl önce
Akçakoca belediyesi kendi internet sayfasında plajların uzaktan da olsa görüntüsünü canlı olrak verse en azından denizin durumunu bilerek gelip giderdik bir haftadan beri gelip geri dönüyoruz dalga yüzünden
12°
parçalı bulutlu