banner615

banner614

banner701

SABIR İSTEDİ

banner619

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, adaylık sürecinde olduğu gibi seçildikten sonra da mahalle gezilerine devam ediyor. 3’ncü Mahalle toplantısında da Mahalle sakinlerine bugüne kadar yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Yemenici, sorun ve talepleri de dinledi... İşsizlikten yakınan bazı vatandaşlara Akçakoca’da kurulması planlanan OSB’yi işaret eden Yemenici, şuan mahkeme engelinde olan OSB’nin ilçede işsizliğe çözüm getireceğini belirterek sabır istedi.

Yerel Haber 28.02.2016, 13:54 28.02.2016, 14:14
517
SABIR İSTEDİ
banner682

 Seçim vaatleri arasında halkın taleplerini aracısız dinlemek olan Akçakoca belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, 3. Mahalle toplantısını Yeni mahalle’de yaptı.  Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda Yeni mahalle halkıyla bir toplantı yapan Başkan Yemenici, burada yaptığı sunumda belediye olarak bugüne kadar yapmış oldukları çalışmalar ile bundan sonra hayata geçirecekleri yeni projeleriyle ilgili bilgiler verdi.

5 milyon lira harcadık

“Yeni mahalleye verdiğimiz sözleri neredeyse tutmuşuz” diyerek konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici slayt gösterimi eşliğinde yaptığı bir saatlik sunumunda, Akçakoca’da yaptıkları yol çalışmalarından, sıcak asfalt ve kilit parkeyle ilgili rakamlar vererek ‘’ bugüne kadar yollara 4,5-5 milyon lira harcadık’’ dedi.

Çivi deresi çalışmalarının Akçakoca’nın görünümünü değiştirdiğini belirten Yemenici, bu çalışma ile Türkiye birincisi olduklarını hatırlattı.

Yeni arıtma tesisi 20 milyon tutarında olacak

Sarıyayla barajı çalışmalarında sona gelindiğini ifade eden Yemenici, devamında yapılacak olan yeni arıtma tesisinin ise 100 bin nüfuslu bir yerleşime hizmet vermek üzere tasarlandığını ve yaklaşık maliyetinin 20 milyon lira tutarında olacağını söyledi.

Pek çok konuda yürüttükleri çalışmaları anlatan belediye başkanı Cüneyt Yemenici, sunumunu tamamladıktan sonra halkın sorularını alarak dertlerini dinledi.

Sabır istedi

Toplantıda yer alan Yeni mahalle sakinlerinden bir kısmı başkandan çocuklarıyla ilgili iş talebinde bulunurken, başkan yemenici Akçakoca’ya kurulacak olan OSB ile ilgili biraz daha sabredilmesi gerektiğini ve OSB aracılığıyla işsizliğe karşı ciddi bir çözüm sağlıyacağını sözlerine ekledi.

Mutlaka yapılacak

Yeni mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyen ve taleplerini ayrı ayrı not eden Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, gereken tüm çalışmaların mutlaka yapılacağı sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Sunumun tamamlanmasının ardından Başkan Cüneyt Yemenici ve beraberindeki heyet, Yeni mahalle halkıyla birlikte çeşitli ikramlardan tadarak ayaküstü sohbetlerine devam etti.

Haber;S.KAŞKIR

Yorumlar (1)
nsm 4 yıl önce
abilerine özenmis, sabir istiyor. 13 yil yetmedi, asagi-yukari 130 yil sonra filan halki sefaletten kurtaracaklar bu arkadaslar elhamdulillah. onlarin rezil, yemek yediikleri canaga bilmem ne etmek manasina gelen "enkaz" i kaldiracaklar. ama akcakoca'nin bu günkü halki mallesef alcak sürünmeye devam edecek.
16°
açık