banner615

banner614

banner701

ŞEHİDİMİZ DUALARLA ANILDI

banner619

21 yıl önce bugün Hakkari'de şehit düşen Ramazan Gel, mezarı başında dualarla anıldı. Düzce'nin ilk terör şehidi Ramazan Gel'in Babası Atıf Gel acı haberi nasıl aldığını anlattı.

Yerel Haber 12.12.2014, 15:03
323
ŞEHİDİMİZ DUALARLA ANILDI
banner682

Bundan tam 21 önceydi. Ailesinin beş çocuğundan üçüncüsü olan Ramazan Gel, Hakkari Çukurca'da askerlik görevini yapıyordu.12 Aralık 1993 tarihinde terör örgütü Üzümlü Karakoluna saldırı düzenledi ve Ramazan Gel ile beraber 6 silah arkadaşı daha şehit düştü.Ailesinin evine ateş düşüren bu çatışma Düzce'ye ilk terör şehidini verdirmişti.
Şehit oluşunun üzerinden 21 yıl geçen Ramazan, bugün mezarı başında dualarla anıldı.Şehit Ramazan Gel’in mezarının başında Yasin-i Şerif okundu, dualar edildi. Edilen duaların ardından Şehit Ramazan Gel’in Babası Atıf Gel hislerini sesi titreyerek zorda olsa paylaştı. Baba Gel, “Şehit düşmeden önceki akşam annesiyle telefonla konuştu. Ardından gece 12’de çatışmada şehit düşmüş. Ertesi sabah ben dükkana gittim. İlk duyduğumda dükkandaydım. Komutanlar dükkana gelerek acı haberi verdi. Annesine telefonda ‘Anne nasip olursa 17 gün sonra ordayım demişti.’ Dükkana gelen komutanlar ile Kaymakam’dan ve abimin ağlamasından anladım. Biz orda yıkıldık. 21 yıldır aynı acıyı yaşıyoruz.” dedi.


Şehit haberlerini televizyonda izlerken acılarını tekrar yaşadığını belirten Gel, ‘Terör bitsin’ dedi.

Haber;Y:SEVER

Yorumlar (0)
19°
kapalı