banner615

banner614

banner701

SON ŞANSIMIZ SİZSİNİZ!

banner619

Düzce’de üç gün boyunca etkili olan lodostan en çok ilçelere bağlı yüksek kesimlerdeki köyler etkilendi. Rüzgârın etkisiyle yaşanan elektrik kesintilerine uzun zamandır çözüm bulunamayışı vatandaşı isyan ettirdi. Bu köylerin başında gelen ise 4 gündür elektriği olmayan Çakırsayvan Köyü…

Yerel Haber 03.02.2015, 16:00
8551
SON ŞANSIMIZ SİZSİNİZ!
banner682

Düzce genelinde etkili olan lodos sonrası özellikle yüksek kesimlerde yer alan köyler mağdur oldu. Lodosun etkisiyle çoğu köylerde yaşanan elektrik kesintisinden ise en büyük mağduriyeti yaşayan Kaynaşlı’ya bağlı Çakırsayvan Köyü’nde yaşayanlar oldu. Köylüler 4 gündür elektriksiz bir şekilde günlük işlerini aksatmadan sürdürmenin mücadelesi veriyor.
 
Haber Merkezi’mize telefon ederek Çakırsayvan Köyü sakinlerinin sıkıntısını aktaran Köy Muhtarı Mustafa Kurnaz yetkililerin vurdumduymazlığından dert yanarak son çareyi basında aradıklarını ifade etti. 4 gündür köyün elektriğinin bulunmadığı kaydeden Kurnaz yaşanan problemleri aktardı. Kurnaz, “Lodos sonrası 4 gün önce kesilen enerji için yetkilileri aradık. Bize olumlu bir geri dönüş olmadı. Onarımdan sorumlu vardiya amiri ve personelle de görüştük fakat sonuç alamadık. Yetkililer sorunumuza yeterli duyarlılığı göstermiyor. Evimizde buzdolabımızda yer alan gıdalarımız bozuldu. Temel ihtiyaçlarımızı karşılaşmakta güçlük çekiyoruz. Yetkililerin sesimizi duymasını istiyoruz.” dedi.
Elektriksiz ola bölgelerle ilgili SEDAŞ’tan henüz bir resmi açıklama yapılmadı. 


Haber:Y.SEVER

Yorumlar (7)
güzeldereli 6 yıl önce
güzeldere köyündede yok nerde yetkililer.insanlar mağdur.ilgililere sesleniyorum
Vatandaş 6 yıl önce
Ahmet demircan bey ttnet müşteri hizmetlerini arayıp izah etseydiniz faturanızda indirim olurdu. Bu durumlarda fatura düzenlemesi oluyor ama meseleyi beyan etmek lazım. Onlar müneccim değil.
1 oy verdiniz her afeti partiye bağlıyorsunuz ne alaka!!!
Köy sakini 6 yıl önce
Köyde huzur kalmadı peki bunun suçlusuda mı sepaş? Güzel haberlerle anılmak dileğiyle.
ahmet demircan 6 yıl önce
kayıp kaçağı vatandaşın sırtına yamayan devlet nerede. 7 ocaktan beri telefon hattı kablo tamir edilmedi. kullanmadığım telefon ve internete fatura geldi. hak hukuk adalet diyenler nerede. biz bunlara haksız yere para yedirmek için mi oy verdik.
erbap ırganmaz 6 yıl önce
aldığı fatura bedellerinin yüzde 1 i ile altyapı yatırımı yapsa kabloları yerin altından döşese hiç kimse sorun yaşamayacak. yeraltından geçen elektrik kablosu yağmurdan, kardan, doludan, rüzgardan etkilenmez. paraları cukka edip satacaklar mı ki?
muhtar arkaşın 6 yıl önce
Sayın muhtarım sonunakadar arlandayım negerekiyorsa yapalım sedaştan çektiğimizne yeter artık
Çakırsayvan Köyü sakini 6 yıl önce
fatura bir gün geçince hiç erinmeden köye gelen SEPAŞ 4 gündür elektirik yok uyuyonmu yoksa yatıyonmu sen keyfini kaçırma biz bekliyoz zaten fatura yazmayaa gelmeni ???????????????
20°
açık