banner615

banner614

banner701

SÖZDE TRAFİĞE KAPALI

banner619

Düzce Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesi hala yayalaşamadı! Denetim ve cezalara rağmen kullanımı yasak olan bisiklet ve elektrikli araçların caddede kol gezmesi "Yasağı takan yok!" dedirtiyor.

Yerel Haber 06.08.2018, 15:20 08.08.2018, 09:59
2103
banner682

Düzce Belediyesi tarafından yayalaştırma projesi kapsamında araç trafiğine kapatılan İstanbul Caddesi'nde bisiklet ve elektrikli araç sorunu bitmiyor.

Yayalar yolda rahatça yürüyemiyor
Düzce'nin en işlek caddesi olan İstanbul Caddesi, 2017 yılının temmuz ayında trafiğe kapatılmış ve ulaşım alternatif güzergahlardan sağlanmaya başlanmıştı. Ancak "Artık yayalaştı" denilen caddede 4 tekerlekli araçların geçişi dursa da bisiklet ve motosikletlilerde eksilme değil tersine artış göze çarptı. Araçla giremeyen sürücülerin de motosiklet ya da bisikletle caddeye girmeyi tercih etmesi ile yayalar yolda yine rahatça yürüyemez oldu. Şikayetler üzerine yayalar için tehlike oluşturan bisiklet, motosiklet, mobilet ve elektrikli araçların da cadde üzerinde kullanımı yasaklanırken, cadde girişine yasak tabelaları yerleştirilmişti.Sorun bitecek sanılırken...
Yasağın genişletilmesi ile birlikte sorun bitecek sanılırken, caddeden yine bisiklet ve elektrikli araçlar geçmeye devam ediyor. Düzce İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yanı sıra Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin de sık sık yaptığı denetimlere rağmen cadde üzerinde vatandaşların hareketini engelleyen ve can güvenliğini tehlikeye atan bisiklet ve elektrikli araçların kullanımı sürüyor. Buna son örnek bu fotoğraf karesi oldu.

Kalıcı çözüm şart!
"Elektrikli bisiklet giremez!" yazısının yanından hem bisikletli hem de elektrikli bisikletli sürücülerin geçmesi "Sözde trafiğe kapalı! Yasağı takan yok!" yorumlarını beraberinde getirdi.

Cadde üzerinde herhangi üzücü bir olayın yaşanmaması için daha kalıcı çözüm yolları bulunması bekleniyor.

Haber: C. ÜSTÜNER

Yorumlar (63)
vatandaş 2 yıl önce
bence yanlış belli saatler içinde o yol açılıyor zaten arkadan gelen araçlar yayaları bir hayli huzursuz ediyor. biz o bisikletlere can sıkıntısına para ödemiyoruz hala daha ocadde üstüme üstüme geliyor lafta tramvay var ama yeni gelin gibi bir sır gibi piyasalara çıkmıyor bıraksalarda bizde biyerlere istediğimiz gibi ulaşssak artık esnafın işini kestiler ama şikayeleri rahat yüreyememek!!!!!
napıcan adımı 2 yıl önce
bu kadar uğraşmak yerine 1 gidiş 1 geliş bariyerlerle bisiklet yolu yapsınlar olsun bitsin arkadaş
Düzceli 2 yıl önce
Aynen öğle yasak falan takan yok göya vatandaş çoluk çocuk yürüsün gezsin diye yapıldı motorsiklet bisiklet ler uzerimize geliyor millet yine kaldırım da yürüyor
kaan 2 yıl önce
caddeye bisiklet girmesi yasak değil ki şarjlı ya yasak he ayrıca yasağı zabıta bile takmıyor. adamların yanından vızır vızır geçiyorlar umurunda değil belki yetkisi yoktur bilmiyorum ama aynı şekilde poliste gördüm müdahale eden yok hele taksici esnafı arsız olmuş havuzun aradan giriyorlar tersten geliyorlar oh mis. bence açsınlar trafiğe çünkü kapatmayı beceremediler.
Bisiklet li 2 yıl önce
Biz nerden geçicez o zaman tramvay ı sökün biz geçelim o da motor lu taşıt yayalarda yaya yolundan gitsin yeter be arabamız yok bisiklet var onuda süremiyoruz sizin sayenizde biraz kendinize gelin
Bisiklet her yerde olmalı 2 yıl önce
Soruyorum size bisiklet kadar faydalı bir aracın bu yola girmesi neden sakıncalı?acaba bisiklet yolu olmadıgı icin olabilir mi?Yada bisiklet yolu var diy hangi yayalar dikkat ediyor.bırakın bisikleti motorlu taşıtlara yasağı uygulayın yeter
Duzce 2 yıl önce
Gerçekten yayalar bisiklet ve motorlu araçlar yüzünden rahatça yuruyemiyor hele de çocuklar ile yürümek korkuyoruz
Düzceden biri 2 yıl önce
Burada normal bisikletlileride topa tutmuşlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
11°
kapalı